Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Pandemiden Bu Yana En Yüksek Satışları Görüyor

Kripto para biriminin RSI değeri 30'un altına düştü.

22 Ağustos 2023 14:06

Güncellenme: 22 Ağustos 2023 14:37

Bitcoin'in (BTC) 14 günlük göreceli güç endeksinin (RSI), 30’un altına düşmesi aşırı satım koşullarına işaret ediyor. Gösterge, Mart 2020’de yaşanan pandemiden bu yana en düşük seviyeye geriliyor.


RSI, varlığın belirli bir dönemdeki (genellikle 14 gündeki) ortalama fiyat hareketi ile son fiyat hareketini kıyaslıyor ve 0 ila 100 arasında değişen bir momentum gösteriyor.


30’un altındaki bir okuma, aşırı satım koşullarını yansıtıyor ve fiyatın son ortalamasına göre çok hızlı bir şekilde gösteriyor. 70’in üzerindeki bir okuma ise aşırı alım koşullarına işaret ediyor.


Twitter’daki kripto topluluğunun ve çoğu çaylak trader’ın yaptığı hatalardan biri de aşırı satım ve aşırı alım okumalarını yaklaşmakta olan bir yükseliş veya yükseliş olarak algılamaları oluyor.


Ancak durum öyle değil. RSI’daki aşırı satım okumaları fiyatların çok hızlı düştüğü, aşırı alım okuması ise fiyatların hızlı bir şekilde yükseldiğini gösteriyor.


FxPro'nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich'e göre, Bitcoin'in eğilimi düşüş eğilimine geçti.


Kuptsikevich, CoinDesk’e yolladığı e-postada şöyle söyledi: “Bitcoin geçtiğimiz haftayı 200-günlük ve 200-haftalık hareketli ortalamanın altında bir değerle kapattı ve düşüş eğilimine geçti. 24,700 dolara kadar düşebilir.”


Bitcoin şu anda 26,000 dolar civarından işlem görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcrsiteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Dogecoin Fiyat İstikrarı Konusunda Bitcoin’i Geride Bıraktı

22 Eylül 2023 17:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk