Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Önümüzdeki Günlerde 83 Bin Dolara Yükselebilir

Tahminler, Fed'in faiz indirimi beklentilerini etkilemesi muhtemel olan ABD verilerinden önce geldi.

7 Haziran 2024 14:51

Güncellenme: 7 Haziran 2024 16:28

Araştırma platformu 10x Research tarafından yapılan teknik analize göre bitcoin (BTC), günlük grafikte büyük bir yükseliş fiyat modelini tamamlarken 83.000 dolara yükselmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.


72.000 doların üzerinde bir fiyat hareketi, ortadaki en derin olmak üzere üç fiyat çukuru ile karakterize edilen ters bir omuz baş omuz modelindeki kırılmayı teyit edecek.


10x Research'ün kurucusu Markus Thielen: "Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması an meselesi. Omuz baş omuz formasyonu, yakında 83.000'e doğru bir ralliye işaret ediyor ve direnç çizgisinin önümüzdeki birkaç gün içinde kırılması muhtemel. Direncin kırılması için ideal zaman ya bugün ya 7 Haziran cuma ya da 12 Haziran çarşamba."


Teknik analiz teorisine göre, ters omuz baş omuz formasyonu genellikle bir düşüş trendinden sonra oluşur ve bir kırılmadan sonra trendi yukarı doğru tersine çevirir. Formasyon, yükseliş eğiliminde olan bir piyasada nadiren görülür ve yükselişin devam ettiğine işaret eder.


72.000 doların üzerindeki kırılma, cuma günü 12:30 UTC'de yayımlanması planlanan ABD tarım dışı istihdam verilerine bağlı.


Bloomberg'e göre, ekonomistlerin genel tahmini, ekonominin mayıs ayında 180.000 iş yarattığı ve Nisan ayındaki 175.000 kazançla neredeyse eşleştiği yönünde. İşsizlik oranının da %3,9 oranında kalması bekleniyor.


Verilerin zayıflaması Fed'in faiz indirimi olasılığını güçlendirebilir ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıklarında yukarı yönlü ivmeye katkıda bulunabilir. Bazı yatırım bankaları, merkez bankasının temmuz ayında bir faiz indirimi yoluyla yenilenen likidite gevşemesine dönmesini bekliyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtckripto teknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk