Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Ölüm Haçı, Dolar Endeksi ise Altın Haç Oluşturuyor

Bir ölüm haçı potansiyel bir uzun vadeli düşüşü gösterirken altın haç tam tersini ifade eder.

6 Eylül 2023 15:23

Güncellenme: 6 Eylül 2023 15:43

Bitcoin (BTC) fiyatı dolar endeksiyle (DXY) ters bir şekilde ilerliyor.


Lider kripto para biriminin 50 günlük basit hareketli ortalaması, Ocak 2022'den bu yana ilk kez 200 günlük ortalamasının altına düşüyor. Bu gelişme, yaklaşan ölüm haçını doğruluyor. Doların diğer büyük para birimlerine karşı değerini belirten dolar endeksi ise tam tersini gösteriyor.


Önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi muhtemel ölüm haçı, kısa vadeli fiyat ivmesinin uzun vadede düşük performans gösterdiğini ve düşüş eğilimine dönüşme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ether (ETH) de bir ölüm haçının eşiğinde.


Ancak geçmişteki olaylar ölüm haçının bağımsız bir gösterge olarak güvenilmez olduğuna işaret ediyor.Kripto para birimi geçmişte dokuz ölüm haçı gördü, bunlardan sadece ikisi 3, 6 ve 12 aylık zaman dilimlerinde negatif getirilere yol açtı. Görülen ölüm haçlarından dokuzda beşinde ise bitcoin trade’leri bir yıl sonra bile düşüktü.


Dolar Endeksi

DXY'nin 50 günlük SMA'sı ise önümüzdeki haftalarda 200 günlük SMA'nın üzerine çıkabilir. Altın haç genellikle boğa koşusunun başlangıcını temsil etmek için kullanılır.Bitcoin ve teknoloji hisseleri gibi diğer risk varlıkları genellikle dolar endeksi ile ters orantılıdır. Grafik platformu TradingView'a göre, endeks temmuz ortasından bu yana yüzde 5,3 artarak 104,90'a yükseldi ve 15 Mart'tan bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Bitcoin ise aynı dönemde yüzde 19 değer kaybetti.


Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre, ABD doları küresel rezerv para birimidir ve çoğu küresel ticaret, banka dışı borçlanma ve uluslararası borcu oluşturmaktadır. Bu, ABD dolarındaki bir rallinin dünya çapında finansal sıkılaşmaya neden olduğu ve risk varlıkları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğu anlamına gelir.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    DolarDolar endeksiBitcoinbtcteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk