Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitget Araştırmacısı Ryan Lee: Bitcoin Nisan Ayı Beklentilerimiz 62.000-90.000 Seviyelerinde

Lee, nisan ayının sonraki birkaç ayın trendlerini belirlemede önemli bir rol oynayacağı da vurguladı.

20 Mart 2024 15:06

Güncellenme: 21 Mart 2024 13:11

Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, nisan ayında gerçekleşmesi beklenenlere ilişkin bir rapor yayımladı. Bitget araştırmacısı Ryan Lee tarafından hazırlanan raporda, bitcoin'in (BTC) nisan ayında 62.000 ila 90.000 dolar aralığında olması ihtimaline değinildi.


SEC'in BTC spot ETF'lerini onaylamasından bu yana Wall Street tarafından yapılan alımlar 200.000 BTC'ye ulaştı ve kripto para biriminin fiyatını 73.000 dolara yükseltti. BTC spot ETF'sinin nisan ayında da fon akışını sürdüren bir etken olacağı ve bu durumun BTC spot fiyatını yükselteceği tahmin ediliyor. 


Nisan ayında önemli bir gerçekleşme de yarılanma olacak. Bitget Araştırmacısı Ryan Lee konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaştı:


  • Yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin yarılanması bu sene nisan ayında gerçekleşecek. Yarılanma sonrasında piyasaya günlük giren BTC sayısı 450'ye düşerken yıllık token artışı yaklaşık 160.000 olacak.

  • Bu rakam, Wall Street tarafından yalnızca 1 ayda yapılan alım miktarına eş değer. Lee’ye göre, Wall Street'in sürekli alımları ve yarılanmanın etkisiyle birlikte önümüzdeki BTC boğa piyasası erken gelecek.

Raporda nisan ayının sonraki birkaç ayın trendlerini belirlemede önemli bir rol oynayacağı değerlendirmesine de yer verildi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBitcoin yarılanması

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk