Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

"Bitcoin Mayıs’ta 45 Bin Dolara Ulaşabilir"

Kripto para, değerlemede üç kattan fazla yükseldiği 2019 yılının ilk yarısındaki performansını tekrarlayacak ve bir yıllık ayı piyasasından sağlam bir dönüş yapacak gibi görünüyor.

17 Nisan 2023 16:16

Güncellenme: 17 Nisan 2023 17:23

K33 Research’ün kıdemli analisti Vetle Lunde'ye göre, Bitcoin (BTC) 2019 yılının başlarındaki yükselişini yakından takip ediyor ve fiyatlar Mayıs ayında yaklaşık 45 bin dolara ulaşabilir.


Piyasa değerine göre en büyük kripto parası durumundaki Bitcoin, bu yıl yüzde 80 yükseldi ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi de dahil geleneksel risk varlıklarına büyük üstünlük kurdu. Ralli, fiyatların yüzde 76 düştüğü ve Kasım 2022'de dibe vurduğu 12 aylık düşüşün sonrasında gerçekleşti.


Lunde'ye göre düşüş ve sonrasında yaşanan toparlanma, uzunluk ve gidişat bakımından 2018-19 ayı piyasasında görülen örüntüyle benzerlik gösteriyor.


Lunde, geçtiğimiz hafta müşterilere gönderdiği notta, "Her iki döngüde de dipler yaklaşık 370 gün sürdü. Zirveden dibe dönüş, her iki döngüden 510 gün sonra yüzde 60’a ulaştı.” "2018 yılındaki ayı piyasası rallisi, 29 Haziran 2019'daki zirveden yüzde 34 düşüşün yaşandığı 2017 zirvesinden 556 gün sonra tavan yaptı. Örüntü devam ederse tarihin aynı şekilde tekerrür etmesi pek olası olmasa da, BTC 20 Mayıs gibi 45 bin dolar ile tavan yapabilir" ifadelerini kullandı.


Bitcoin, 2018 yılında yüzde 84 düşerken fiyatı Aralık ayında 3.100 dolarla dibe yaklaştı. Trend, ilerleyen aylarda değişiklik gösterdi ve 2019 yılının başlarında önce 3.700 dolara; Haziran sonunda da 13.800 dolara çıktı.Bitcoin'in bu yıl şu ana kadarki yükselişine, Twitter'daki kripto gözlemcileri arasında geniş bir kitlece "nefret edilen boğa piyasası hareketi" denilirken, bazı önemli trader’ların da ilk çeyrekte sürekli bir satış için pozisyon aldığı düşünüldü.


"Nefret edilen" bir boğa piyasası genellikle en yüksek karamsarlık zamanında başlar. Uzun süreli bir düşüş beklentisiyle risk azaltan yatırımcılar, yeteri kadar dahil olmadıklarını hissetmeye başladıkları ve yükseliş trendine katıldıkları zaman piyasa hareketli bir seviyeye ulaşır.


Lunde, notuna şöyle devam etti: "2019 yılının nefret edilen rallisi; BTC, 2017 ATH'sinden yüzde 40-60'lık bir düşüşle işlem görmeye devam etmeden önce önemli bir zirveyle sona erdi." "2023 yılının başlarındaki ralli, nefret edilen bir rallinin tüm özelliklerini taşıyor."


CoinDesk Türkiye verilerine göre Bitcoin, bu yazı esnasında 29.576 dolardan el değiştirdi ve bugün için yüzde 2,28'lik bir düşüş yaşıyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBoğa Piyasasıralli

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk