Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Fonlama Oranları %100'e Çıkarak Yatırımcılar için Yeni Fırsatlar Yarattı

Bir gözlemci, yüksek fonlama oranlarının kripto hedge fonlarına son derece cazip arbitraj fırsatları sunduğunu söyledi.

27 Şubat 2024 10:03

Güncellenme: 27 Şubat 2024 10:58

Bitcoin’e (BTC) yetişmek pek de mümkün görünmüyor. Konsolide vadeli işlemlerde kaldıraçlı yükseliş bahislerinin maliyeti yukarıya doğru hareket ediyor ve bu durum bazı yatırımcılar için cazip bir arbitraj fırsatı yaratıyor.


CoinDesk verilerine göre, BTC bugün erken saatlerde neredeyse 57.000 dolara yükselerek 2021 sonundan bu yana en yüksek seviyesine tırmandı ve yılın başından bugüne kaydettiği kazanç %32'ye ulaştı. Kapsamlı bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi ise yaklaşık %6 daha yüksek işlem gördü.


Velo Data ve CoinGlass verilerine göre, Binance'te listelenen konsolide bitcoin vadeli işlemlerinin yıllık fonlama oranı, en az bir yıldır ilk kez %100'ü aştı. Bybit ve Deribit'teki fonlama oranları da sırasıyla %95 ve %56'ya yükseldi.


10X Research'ün kurucusu Markus Thielen, artan fonlama oranlarının büyük olasılıkla yatırımcıların ABD merkezli spot ETF'lere girişin devam edeceği beklentisiyle yükselişe yönelik pozisyon almalarından kaynaklandığını söyledi.


Bitcoin'in 57.000 dolara yükseleceğini öngören Markus Thielen, "Fail fonlama oranları patlıyor, açık faiz ise 14,4 milyar dolara tırmanmaya devam ediyor" dedi. “Trader’lar yarılanmanın ve ETF girişlerinin yükselişe katkıda bulunacağından giderek daha da emin oluyor.”Thielen, fonlama oranlarındaki artışın, yönlü yatırım yapmayan trader’ların yani arbitraj trader’larının cazip bir getiri elde edebilecekleri anlamına geldiğini ekledi.


Arbitraj, iki piyasa arasındaki fiyat farklılıklarından kâr elde etmeyi ifade eder. Yüksek fonlama oranı, konsolide varlıkların spot fiyata göre önemli bir primle işlem gördüğü anlamına gelir. Bu nedenle bir arbitraj trader’ı, konsolide vadeli işlemlerde kripto para birimini spot piyasadan satın alabilir, böylece prim alırken fiyat dalgalanması risklerini de atlatabilir.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcarbitrajyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk