Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, FCA'nın Kripto ETN'leri Onaylamasıyla Birlikte 71 Bin Doları Aştı

Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta ilk kez 70 bin doları aşmıştı.

11 Mart 2024 13:42

Güncellenme: 11 Mart 2024 13:49

Bitcoin (BTC), Asya işlem saatlerine göre bu sabah ilk kez 71 bin doları geride bıraktı.


Lider kripto para birimi, spot bitcoin borsa yatırım fonlarının ABD'de onaylanmasından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Token, geçtiğimiz hafta ilk kez 70 bin doları aştı. Ether'in (ETH) de 4 bin dolara ulaştığı bu dönemde, piyasayı kapsamlı bir şekilde ele alan CoinDesk 20 Endeksi (20) neredeyse %1 yükseldi.


Ralli, Binance dahil olmak üzere öne çıkan birçok borsadaki üç aylık vadeli primi yüzde 25'in üzerine çıkardı. Yüksek prim, cash and carry trader'larının ilgisini çekebilir ve genel piyasa likiditesini artırabilir.


Haber platformu LondonCryptoClub'ın kurucularına göre, fiyat artışı Londra Borsası'nın bitcoin ve ether ETN başvurularına yönelik olumlu kararı ve Asya piyasa koşullarından kaynaklanıyor.


İngiltere'nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), bugün itibarıyla kurumsal yatırımcıların kripto varlık destekli ETN'ler sunmasına izin verecek. Londra Borsası da bu yılın ikinci çeyreğinde bitcoin ve ether ETN'leri için başvuruları kabul etmeye başlayacak.


Asya hisseleri düşüşte

Bitcoin'in ulaştığı yeni zirveler, Asya hisse senedi endekslerinin düşmesi sırasında görüldü. Japonya'nın Nikkei, Avustralya'nın ASX endeksleri, Japonya Merkez Bankası'nın (BOJ) bu ay faiz oranını sıfırın üzerine çıkarabileceği haberleriyle birlikte %2 düştü.


Bazı analistler, BOJ'un hem geleneksel hem de kripto piyasaları için büyük bir belirsizlik kaynağı olduğu konusunda uyarmaya devam ediyor.


Ancak genel görüş, yaklaşan Bitcoin yarılanması ve spot ETF'ler sayesinde kripto para birimi düşüş yaşasa bile bunun kısa vadeli olacağı yönünde.


Daha Fazla Oku

    BitcoinAsyaFCAİngilterekripto etn

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk