Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF’leri Haftalık 2,4 Milyar Dolarlık Rekor Giriş Gördü

CoinShares araştırma başkanı James Butterfill, girişlerin geçen hafta hızlandığını ve spot tabanlı borsa yatırım fonlarına olan talebin arttığını gösterdiğini söyledi.

20 Şubat 2024 09:37

Güncellenme: 20 Şubat 2024 09:53

Kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares, bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarına (ETF) olan talebin, dijital varlık yatırım ürünlerine yatırılan 2,45 milyar doların 2,4 milyar dolarlık kısmına sahip olmasıyla geçen hafta yeniden hızlandığını söyledi.


Yeni onaylanan ABD merkezli spot bitcoin ETF'lerine yapılan tahsisler, ETF’ye dönüştürülen Grayscale'in Bitcoin Trust'ından (GBTC) 623 milyon dolarlık çıkışı bastırdı. BlackRock'ın IBIT'i ve Fidelity'nin FBTC'si, sırasıyla 1,6 milyar dolar ve 648 milyon dolar sermaye çekti.


CoinShares'in araştırma başkanı James Butterfill, "Bu, çeşitli sağlayıcılar arasında geniş çapta dağıtılan net girişlerde önemli bir hızlanmayı temsil ediyor ve spot tabanlı ETF'lere olan ilginin arttığını gösteriyor" dedi.BTC'nin Aralık 2021'den bu yana ilk kez 52.000 dolara ulaşmasıyla yeni bitcoin ETF'lerine yönelik artan taleple birlikte, yatırımcılar bu yılın sonlarında lider kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını bekliyor.


CoinShares'in raporuna göre, kripto varlık sınıfına haftalık giriş de rekor kırdı. Rapora göre bitcoin, kripto fonlarına toplam net girişlerin yüzde 99'unu oluştururken, ether (ETH) ürünleri 21 milyon dolarla ikinci en büyük girişi kaydetti.


Bu arada CoinShares, blockchain hisse senedi ETF'lerinin 167 milyon dolarlık bir çıkış yaşadığını, bunun da yatırımcıların kâr elde ettiğine işaret ettiğini söyledi.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfblackrockibitgbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk