Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF İşlemleri Lansmandan Bu Yana En Yoğun Döneminde

Bloomberg borsa yatırım fonları analisti Eric Balchunas, HODL ve BTCW hacimlerinde önemli bir artış kaydetti.

21 Şubat 2024 09:39

Güncellenme: 21 Şubat 2024 09:46

Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları, geçtiğimiz ay ABD'de sunulmaya başlamalarından bu yana en fazla işlem gören fonlar oldu.


Bloomberg Intelligence kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Twitter paylaşımında hacmin yaklaşık 2 milyar dolar olduğunu ve 11 Ocak'taki ilk işlem gününden bu yana en yüksek toplam olduğunu belirtti.VanEck'in HODL ETF'si 400 milyon doların biraz altında kalırken, WisdomTree Bitcoin Fonu (BTCW) 221,9 milyon dolarlık işlem gördü, BitWise'ınki de 178,29 milyon dolara ulaştı.


Balchunas, VanEck'in HODL ETF’sine yapılan yatırımların "bugün 258 milyon dolarlık hacme ulaşarak çılgın seviyelere ulaştığını ve günlük ortalamasında 14 kat üzerinde bir sıçrama olduğunu" belirtti.


"Ayrıca bu yatırımlar, tek bir büyük yatırımcıdan gelmiyor, ortalamanın 60 katı olan 32.000 bireysel işlem görüyoruz" diye devam etti.


Artışın nedeninin, ABD piyasalarının pazartesi günü Başkanlar Günü nedeniyle kapalı olması ve hafta sonu işlemlerinin çalışma haftasının ilk gününde sonuçlandırılması olabileceği öne sürüldü.


Bitcoin ise CoinDesk Indicies verilerine göre 52.000 doların biraz altında işlem görüyor.


Düzenlenmiş Hong Kong borsası VDX'in araştırma başkanı Greta Yuan’a göre, kurumsal yatırımcılardan gelen güçlü bitcoin ETF girişleri riskten kaçınma eğilimini gösteriyor. Bu sırada altın ETF'leri net bir çıkış görüyor. Yuan, altın ETF'lerindeki çıkışın küresel yatırımcıların ABD hisse senetlerine yönelik artan talebinden kaynaklanabileceğini söylüyor.


CoinDesk'in daha önce de bildirdiği üzere, altın ETF'leri 11 Ocak'ta 10 spot bitcoin ETF'sinin piyasaya sürülmesinden bu yana önemli çıkışlar yaşadı ve bu süreçte en büyük iki bitcoin ETF'sine yaklaşık 10 milyar dolarlık giriş oldu.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfaltın etfyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk