Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Emir Defterlerinin Likiditesi Ekim Ayından Bu Yana İlk Kez Bu Kadar Yüksek

Emir defteri likiditesi, istikrarlı fiyatlarla alıp satmanın kolaylaştığı anlamına geliyor.

20 Şubat 2024 14:19

Güncellenme: 20 Şubat 2024 16:41

Aralık ayında tahmin edildiği gibi, ocak ayında onaylanan ABD merkezli spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF'ler), yalnızca kripto para biriminin fiyatını değil, aynı zamanda emir defteri likiditesini yani sabit fiyatlarla işlem yapma kabiliyetini de etkiliyor.


Bu etkiler, yaklaşık bir düzine ETF'nin işlem görmeye başlamasından bir ay sonra giderek daha belirgin hale geliyor.


Bugün erken saatlerde, bitcoin'in 33 merkezi borsadaki yüzde 2'lik piyasa derinliğinin toplam değeri 539 milyon dolara yükseldi. Kaiko tarafından takip edilen verilere göre bu, ekim ayından bu yana en yüksek seviye ve spot ETF'lerin 11 Ocak'ta piyasaya çıkmasından bu yana yaklaşık yüzde 30'luk bir artış.Piyasa derinliği veya likiditesi ne kadar yüksek olursa, fiyatları etkilemeden yüksek meblağlarda alım satım yapmak o kadar kolay oluyor.


Kaiko'ya göre, ABD merkezli borsalar küresel bitcoin piyasası derinliğindeki artışa öncülük ediyor.


ABD merkezli borsaların küresel %2'lik piyasa derinliğindeki payı, ekim ayında piyasayı spot ETF beklentilerinin sarmasından bu yana %14,3'ten %48'e yükseldi.


Piyasa derinliği iyileşmiş olsa da, rakamlar Sam Bankman-Fried'ın kripto borsası FTX ve yan şirketi Alameda Research'ün Kasım 2022'deki çöküşünden önce gözlemlenen 800 milyon dolarlık seviyenin epey altında.Daha Fazla Oku

    kriptoBitcoinbtclikiditeKaiko

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ETH ETF İhraççıları Fonlarını Önümüzdeki Salı Ticarete Açabilecek

16 Temmuz 2024 11:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk