Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Ekimden Bu Yana En Yüksek Tek Günlük Kazancı Kaydetti

Piyasadan bağımsız cash and carry ticaretindeki cazip getiri, kripto piyasasına daha fazla para çekebilir.

29 Şubat 2024 10:09

Güncellenme: 29 Şubat 2024 10:32

Grafik platformu TradingView'a göre bitcoin (BTC), dün yüzde 9,5 artarak 23 Ekim'den bu yana en yüksek günlük kazancını kaydetti.


Fiyatlar çeşitli borsalarda 64.000 dolara yükselerek Kasım 2021'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Pazartesi günkü 51.500 dolar civarındaki seviyeden gelen parabolik hareket, Wall Street'in spot tabanlı bitcoin ETF'lerini benimsemesine bağlandı. Kripto piyasasını kapsamlı bir şekilde takip eden CoinDesk 20 Endeksi bu hafta %10'un üzerinde yükseldi.


Fikir birliği, rallinin önümüzdeki aylarda da devam edeceği ve fiyatları altı haneli rakamlara çıkaracağı yönünde.


Kripto borsası Bitfinex analistleri, "Analizlerimiz, 2024'ün 4. çeyreğine kadar 100.000-120.000 dolarlık bir fiyat hedefine ulaşılacağını ve genel kripto piyasası değeri açısından 2025'te zirveye ulaşılacağını öngörüyor" dedi.


"ETF'ler 'pasif talep' getirdi, bu da talebin büyük ölçüde fiyattan bağımsız olan yatırımcılardan geldiğni ifade ediyor. Bitcoin'i, ETF'lerin piyasaya sürülmesinden birkaç yıl önce olduğu gibi, takas edilebilir ve volatil bir varlıktan ziyade bir değer deposu olarak algılıyorlar" diye ekledi.


Bu haftanın başlarında, teknik analiz uzmanı Peter Brandt bitcoin'in Eylül 2025'e kadar 200.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.


Bu tahminlerin yönlü işlem yapan trader’ları neşelendireceği kesin. Bununla birlikte, cash and carry arbitrajı risksiz oran olarak adlandırılan 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisinden üç kat daha fazla getiri sağladığından, yönsüz trader’ların da aşağı kalır yanı yok.


Blok zinciri analitik firması Glassnode'a göre, üç aylık vadeli işlemleri içeren bitcoin cash and carry stratejisi yüzde 14'ün üzerinde getiri sağlıyor. Bu da %4,27'lik 10 yıllık Hazine getirisinin üç katından, %5'lik 1 yıllık Hazine getirisinin de 2,8 katından fazla.


Getirilerin nispeten daha yüksek olması, kripto piyasasına daha fazla para çekebilir.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcarbitraj

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk