Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Cash’in Fiyatı, Sosyal Medya ve Yeni Kripto Borsasına Olan İlgi Sayesinde Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bugünün yüzde 17’lik kazancıyla BCH, finans alanının önde gelen isimleri tarafından desteklenen yeni kripto borsası EDX Markets’te listelenerek bu hafta iki kat artış gösterdi.

26 Haziran 2023 21:36

Güncellenme: 26 Haziran 2023 22:35

Bitcoin Cash (BCH), yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve kurumsal destekli kripto borsası EDX Markets’te listelenen dört kripto para biriminden biri olmasıyla rallisini yüzde 100 oranında büyüttü.


Token’ın fiyatı son 24 saat içerisinde yüzde 17 artarak Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 226,44 dolara ulaştı. Şu anda ise token, yüzde 13,59 artışla yaklaşık 215 dolardan işlem görüyor. Token’ın fiyatını birden fazla borsa üzerinden takip eden Bitcoin Cash Fiyat Endeksi (BCX), geçtiğimiz haftadan sonra yüzde 111 daha yükseldi.


Kripto araştırma şirketi Santiment’e göre BCH, artan ticaret hacimleri ve sosyal medya ilgisinin yanı sıra EDX Markets’in lansmanından da yararlanıyor.


Geleneksel finansın önemli isimleri Fidelity Digital Assets, Charles Schwab ve Citadel Securities tarafından desteklenen EDX Markets, geçtiğimiz salı günü bitcoin (BTC), ether (ETH) ve litecoin (LTC) ile birlikte BCH işlemlerini başlattı.


Santiment’in cumartesi günü paylaştığı tweet’e göre ani fiyat hareketi, retail trader’ların dikkatini çekti ve token hakkındaki sosyal tartışmalar üç yılın en yüksek seviyesini gördü.


Bitcoin Cash ağı, Temmuz 2017’de orijinal Bitcoin blok zincirinden fork’landı ve ağ, o zamandan bu yana bir ödeme ağı olarak hizmet veriyor. Fork’un ardından bir iyimserlik havası hakim olsa da blok zincirinin trafiği Bitcoin’in yanında oldukça düşük kalıyor. BitInfoCharts’ın blok zinciri verileri, son 24 saatte BTC’deki 11 milyar dolara kıyasla BCH’de yaklaşık 92 milyon dolar transfer gerçekleştirildiğini gösteriyor. CoinMarketCap’e göre BCH, 2017 Aralık’ta ulaşılan tüm zamanların en yüksek fiyatı 4,355 dolardan yüzde 95 daha düşük.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    Bitcoin CashBCHsantimentEDX Markets

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk