Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“CashTokens” Yükseltmesi Öncesinde Bitcoin Cash Fiyatları Artıyor

Yükseltme, UTC saat dilimiyle pazartesi günü öğle vaktinde mainnet’te gerçekleşecek.

15 Mayıs 2023 10:49

Güncellenme: 15 Mayıs 2023 11:02

Bitcoin Cash (BCH) fiyatları, birçok geliştirmeyle birlikte geliştiricilerin ağ üzerinde token yayımlamalarına izin verecekleri mainnet yükseltmesinden hemen önce yüzde 6’lık bir yükseliş gösterdi.


Hard fork’un pazartesi günü UTC saat diliminde öğle saatlerinde yapılması planlanıyor. Hard fork, herhangi bir blok zinciri ağındaki yükseltmeyi ifade ediyor. Bitcoin Cash’in bu hard fork’u, merkeziyetsiz uygulamaları doğrudan mümkün kılacak olan “CashTokens” olarak gerçekleşecek. Aynı zamanda ağdaki güvenlik ve gizlilik artırılacak.


Diğer iyileştirmeler arasında işlem sürelerini hızlandırmaya yardımcı olan daha küçük işlem boyutları, türev trading ve kitle fonlaması gibi fırsatları sunan Bitcoin Cash tabanlı uygulamaların oluşturulması için gerekli akıllı sözleşmeler de bulunuyor.


Bu gelişme, Bitcoin’de yayımlanmaya başlanan BRC-20 token’larına olan ilginin artmasıyla yaşanıyor.


Bahsedilen standart, geliştiricilerin Bitcoin üzerinde geliştirilmiş dijital sanat eserleri ve meme coin koleksiyonları teşvik ediyor ve DeFi uygulamalarını yerel olarak Bitcoin üzerinde yayımlayabilmelerini sağlıyor.


BRC-20’ye ait bilgileri takip eden OrdSpace verileri, pazartesi itibarıyla Bitcoin’de yayımlanan açık piyasada mevcut 11,000’den fazla token olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz hafta 1,5 milyar dolar olan kümülatif piyasa değerinin bu hafta 500 milyon dolara düştüğü de görülüyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin CashCashTokensBitcoinBCHbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2011’den Bu Yana Kripto Hack’lerinde Çalınan Tutar 19 Milyar Dolara Ulaştı

12 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk