Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, Başka Bir Bankacılık Krizinin Ardından Daha da Yükseldi

Bloomberg haberine göre, Kaliforniya merkezli PacWest Bancorp bankası stratejik seçenekleri değerlendiriyor.

4 Mayıs 2023 11:10

Güncellenme: 4 Mayıs 2023 11:37

Bankacılık krizi henüz bitmemiş görünüyor. PacWest Bancorp’un (PACW) hisseleri, çarşamba günü Bloomberg’in bankanın stratejik seçenekleri değerlendirmesi hakkındaki haberinden sonra yüzde 50’den fazla düştü.


Bitcoin (BTC) ise bu gelişmeler sonrasında yükselişte geçti.


PacWest haberleri, First Republic Bank’in (FRC) Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) tarafından devralınmasından ve JPMorgan’a (JPM) satılmasından sadece birkaç gün sonra geldi. JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, satın alımın ardından yaptığı açıklamada, “Bankacılık sisteminin gayet istikrarlı olduğunu düşünüyorum. Krizin bu kısmı sona erdi diyebilirim.” ifadelerini kullanmıştı.


Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell da Federal Açık Piyasa Komitesi’yle gerçekleştirilen toplantı sonrasında benzer düşüncelere sahip olduğunu vurguladı. Merkez Bankası’nın üst üste 10. kez faiz artırımının ardından konuşan Powell, bankacılık sisteminin “sağlam ve metanetli” olduğunu söyledi.


Diğer yerel bankaların hisseleri de düşmeye devam ediyor. Örneğin, Western Alliance Bancorp (WAL) yüzde 28, Metropolitan Bank (MCB) ise yüzde 19 düşüş yaşadı.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcbankacılık krizi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Düzenlemeler Öncesinde Ankara’da Fikir Alışverişi

20 Şubat 2024 23:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk