Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, ABD GSYİH'sı Öncesinde 40 Bin Dolara Tutunuyor

Yatırımcılar, ABD GSYİH raporu öncesinde Merkez Bankası’nın agresif faiz indirimi bahislerini gözden geçiriyor.

25 Ocak 2024 16:17

Güncellenme: 25 Ocak 2024 16:49

Bitcoin (BTC), Avrupa işlem saatlerinde 40.000 doların üzerinde kalmak için çabaladı ve dolar endeksi, merakla beklenen ABD dördüncü çeyrek gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) verileri öncesinde yatay işlem gördü.


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, bu haftanın başlarında 38.500 dolar civarında dibe yaklaştıktan sonra şu anda 40.100 dolardan işlem görüyor. Doların başlıca itibari para birimleri karşısındaki değerini ölçen dolar endeksi, pazartesi günü ulaştığı 103,82 civarındaki yüksek seviyelerden 103,70 civarına konsolide oldu.


Yatırımcılar ise Kızıldeniz'de devam eden enflasyonist krizin ortasında Fed'in erken faiz indirimi beklentilerini yeniden gözden geçiriyor. Fed fon vadeli işlemlerine göre, yatırımcılar Fed faiz indirimi olasılığını bir ay önceki %80'den %50'ye düşürüyor.


ABD GSYİH'sının açıklanmasının ardından ilerleyen saatlerde daha fazla düzeltme görülebilir. CNBC'ye göre, verilerin dünyanın en büyük ekonomisinin GSYİH'sinin 2023'ün son üç ayında mevsimsellikten arındırılmış yıllık bazda %2 oranında artması, 3. çeyrekteki %4,9'dan ve 2022'nin ikinci çeyreğinden bu yana görülen en düşük okumadan geri çekilmesi bekleniyor.


Vade tarihleri önemli

Dünyanın en büyük kripto opsiyon borsası olan Deribit'te cuma günü itibarıyla 3,75 milyar dolar değerinde bitcoin opsiyonunun ve 2,07 milyar dolar değerinde ether opsiyonunun vadesi dolacak ve küresel faaliyetin %85'inden fazlasını oluşturacak.


Deribit CTO’su Luuk Stijers: "Yarınki opsiyonların sonuna yaklaşırken, piyasanın ETF'nin tanıtımının ve GBTC'nin gevşemesinin ilk şoklarından istikrarlı bir şekilde kurtulduğu açık. Özellikle, çağrı koyma çarpıklığı daha önceki bir düşük seviyeden artıyor ve bu da piyasa duyarlılığında bir değişime işaret ediyor.”


Strijers, yatırımcıların pozisyonlarını ocak vadeli sözleşmelerden şubat vadeli sözleşmelere çektiğini söylüyor.Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcopsiyonDeribit

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk