Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin, ABD Bankacılık Krizinde Kripto Paralara Önderlik Yaptı

Bitcoin’in S&P 500 hisse senedi endeksi ile korelasyonu Mart sonunda yüzde 25'e düştü.

3 Nisan 2023 14:55

Güncellenme: 3 Nisan 2023 15:59

Coinbase, yayınladığı araştırma raporunda, kripto para piyasalarının ABD bankacılık sisteminde yaşanan son kriz karşısında dirençli durduğunu ve özellikle bitcoin'in (BTC) diğer kripto paralardan daha iyi bir performans sergilediğini belirtti.


Bitcoin'in, Şubat ayının ortasından bu yana, benzer varlıklardan daha iyi performans gösterdiği ve toplam kripto piyasasındaki değerinin Mart ayındaki yüzde 43,9 seviyesinden yüzde 47,7'ye yükseldiğinin vurgulandığı raporda, bitcoin’in bu parlak performansının, ABD’de yaşanan bankacılık krizinin başladığı zamanlara denk geldiğinin de altı çizildi.


Raporda ayrıca, bitcoin’in bu kadar sağlam duruşunun ve başarılı performansının altında yatan nedenin, bankacılık alanındaki stresin bitcoin'in değer deposu özelliklerini öne çıkarması ve güçlendirmesi ile bitcoin’in geleneksel finansal sisteminin dışında konuşlanması nedeniyle yaşananlara karşı bir koruma sağlaması olduğu belirtildi.


Analistler David Duong ve Brian Cubellis ise, bitcoin’in, yatırımcıların, diğer kripto para birimlerine yönelik olarak olası düzenleyici kararlarıyla ilgili endişelerinden de faydalandığını yazdı.


Raporun devamında, bitcoin'in S&P 500 hisse senedi endeksi ile olan korelasyonunun, geçen yıl Mayıs ayındaki yüzde 70'lik zirveden bu yılın Mart ayı sonunda yüzde 25'e düştüğü kaydedilirken, bitcoin’in, benzer varlıklara göre gösterdiği yüksek performansının, yatırımcıların, diğer para birimleri üzerindeki düzenleme endişelerini ve bazı BTC ve stabil coin çiftlerine özgü daha ince likiditeyi yansıttığı not düşüldü.Daha Fazla Oku

    CoinbaseBitcoinbankacılıkkripto paralar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Block, Bitcoin’den 207 Milyon Dolarlık Kazanç Elde Etti

23 Şubat 2024 10:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk