Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 70 Bin Dolar Seviyesini Geride Bıraktı, Satış Baskısı Sona Eriyor

Bitfinex raporunda, bitcoin'in mart ayından bu yana yaşadığı düşüşün uzun vadeli satışlardan kaynaklandığı belirtildi.

4 Haziran 2024 09:38

Güncellenme: 4 Haziran 2024 10:24

Bitcoin (BTC), dün 70.000 doları aştıktan sonra daha önceden aşina olduğu işlem aralığına geri çekildi ve yatay fiyat hareketine devam etti.


Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yazının yazılması sırasında son 24 saatte yüzde 2 artarak 69.000 dolar civarında fiyatlandırılırken, Ethereum'un yerel token’ı ether (ETH) 3.800 doların biraz altında seyrediyor. CoinDesk 20 Endeksi ise son 24 saatte %1,6 değer kazanıyor.


Bitcoin ve genel kripto piyasası, BTC'nin 73.000 doların üzerinde rekor bir fiyata ulaştığı mart ayından bu yana iki aydan fazla bir süredir konsolide işlem görmeye devam etti.


Bitfinex analistleri dün yayımladıkları piyasa raporunda, "Düzeltme aşaması artık sona yaklaşıyor gibi görünüyor" dedi.


Rapora göre, uzun vadeli sahipler tarafından yapılan satışlar, bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmesinin önemli nedenlerinden biri oldu. Ancak blok zinciri verileri, bu sahiplerin Aralık 2023'ten bu yana ilk kez yeniden BTC biriktirmeye başladığını gösteriyor.


Bitfinex analistleri, CryptoQuant verilerine atıfta bulunarak, yeni bitcoin ve ether birikim adreslerinin sayısının geçen ay arttığını ve fiyat istikrarına rağmen yükseliş eğiliminin öne çıktığını ekledi.Kripto analiz firması Swissblock, 70.000 dolar ve 73.000 dolar seviyelerinin BTC fiyatını sınırlayan önemli bir direnç oluşturduğunu belirtti. Swissblock raporunda, "Kısa vadeli geri çekilmeler, 67.000 dolar seviyesinin güvenilir bir destek olduğunu kanıtlayarak satın alma fırsatları olarak değerlendiriliyor" ifadeleri yer aldı.


Kripto türev trader’ı Arbelos Markets'in kurucu ortağı Joshua Lim, CoinDesk'e verdiği röportajda, önümüzdeki haftanın enflasyon verilerinin açıklanması ve her iki yönde de volatiliteyi artırabilecek Federal Rezerv toplantısı sebebiyle "beklemesi ilginç bir hafta olabileceğini" söyledi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEtherbitfinexkripto piyasa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk