Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 70 Bin Dolar Civarında Kâr Elde Ediyor

On-chain veriler, bitcoin arzının yüzde 50'sinden fazlasının aktif olmadığını gösteriyor.

4 Haziran 2024 11:14

Güncellenme: 4 Haziran 2024 11:40

Bitcoin (BTC), dün geç saatlerde 70.000 dolar seviyesini kısa bir süreliğine de olsa aştıktan sonra kâr alımlarına tanık oldu ancak bugün erken saatlerde 69.200 dolara geriledi.


BTC fiyatları, piyasadaki riskli bahisleri yansıtarak ABD borsalarıyla birlikte hareket etti. Bazı meme hisse senetleri ve token’ları, hisse senedi trader’ın Keith Gill'in etkisi üzerine %100'den fazla arttı.


Kripto borsası Bitfinex, yayımladığı bir raporda bitcoin'in mart ayından bu yana yaşadığı düşüşün uzun vadeli sahiplerin satışlarından kaynaklandığını söyledi. Bununla birlikte, blok zinciri verileri trendin durduğunu ve yatırımcıların BTC biriktirdiğini gösteriyor.


On-chain analiz firması CryptoQuant, CoinDesk’e yaptığı açıklamada uzun vadeli bitcoin arzının yüzde 50'sinin "aktif olmadığını" ve takip edilen cüzdanlardaki varlıklarda herhangi bir hareket veya değişiklik göstermediğini paylaştı. Bu durum, daha fazla fiyat artışına işaret edebilecek güçlü ve uzun vadeli bir sürecin işareti olarak kabul ediliyor.


QCP Capital, dün geç saatlerde yayımladığı bir notta, "Mt. Gox ve geçen haftaki DMM hack'i hakkındaki olumsuz manşetlere rağmen piyasa inatla yükselişini sürdürüyor. BTC, Asya'da 69.000 doların üzerine çıktı" dedi. "Piyasa, ETH spot ETF'lerinin yeni talep akışını başlatmasını beklerken bu yükselişin devam etmesi muhtemel."


Şirketin açıklamasına göre, "Kalıcı yükselişin bir başka nedeni de spekülatörlerin yakın gelecekte ek spot ETF onayları beklentisiyle diğer kripto majörlerindeki uzun pozisyonları artırması."


Ether (ETH) ve dogecoin (DOGE) hafif kayıplar kaydederken, Cardano'nun ADA’sı ve Solana'nın SOL'u yüzde 3'e kadar yükseldi. CoinDesk 20 (CD20) ise son 24 saatte %0,41 arttı.


Piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan diğer büyük token’lar arasında köpek temalı floki (FLOKI) ve Ethena'nın ENA token’ları yüzde 10'dan fazla yükseldi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk