Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 64 Bin Dolara Meydan Okurken Ether Fiyatları Düşüş Trendinde

Bazı trader’lar, yükselişin yeniden başlaması için farklı katalizörlerin gerektiğini söylüyor.

17 Nisan 2024 09:54

Güncellenme: 17 Nisan 2024 10:31

Bitcoin (BTC), Asya sabah saatlerinde zorlu zamanlar geçirmesinin ardından 64.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.


Singapur merkezli Presto'da türev trader'ı olan Jun-young Heo, CoinDesk ile yaptığı röportajda, "Beklenmedik şekilde yüksek olan ABD hazine getirileri, doların güçlenmesi ve Orta Doğu'daki jeopolitik risklerle birleşerek kripto piyasaları üzerinde baskı oluşturdu" dedi.


Yeo, riskten kaçış yöneliminin türev piyasasına da yansıdığını, bazı borsalardaki fonlama oranlarının negatife döndüğünü ve üç aylık bazda getirilerin %10'a "gerilediğini" söyledi.Heo, "Kısa vadeli satım opsiyonları, hem BTC hem de ETH için alım opsiyonlarından daha pahalı" diye devam etti.


Son 12 saatteki tasfiyeler, yükseliş ve düşüş vadeli işlem bahisleri arasında neredeyse eşit olarak bölündü. 31,1 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye edildi ve 36,49 milyon dolarlık kısa pozisyon rekt oldu.


Hong Kong'da bir kripto piyasası yapıcısı olan Keyrock'ın iş geliştirme başkanı Justin d'Anethan, CoinDesk'e gönderdiği notta "Görünüşe göre, yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyelerinden pek de nasiplenemediler, ancak tamamen düşüş geçilmiş olabileceği konusuna katılmıyorlar" dedi.


Dünyanın en büyük dijital varlıklarının performansını ölçen CoinDesk 20 Endeksi, 2.174 seviyesinde yatay işlem görüyor.


Katalizörlerin etkisine değinen d’Anethan, şöyle ekliyor: “Şaşırtıcı derecede yüksek enflasyon ve tabii ki Orta Doğu'daki gerilimin artmasıyla birlikte, hawkish faiz beklentileri ve makro katalizörler tüm risk varlıklarına hakim olmuş gibi görünüyor.”


d'Anethan, kriptodaki yatay fiyat hareketlerinin ve belli bir aralıkta seyretmenin kaldıraç trader’larını mağdur edebileceğini belirtiyor.


Heo ise şöyle ekliyor: "Tekrar yükselişe geçebilmek için her zamanki olaylardan ziyade biraz zamana veya başka bir katalizörlere ihtiyaç var."


Daha Fazla Oku

    BitcoinEthertürevpiyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk