Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 48,5 Bin Dolar Civarında Sert Dirençle Karşılaşabilir

IntoTheBlock tarafından yapılan analize göre, yaklaşık 270.000 BTC ortalama 48.491 dolar maliyetle satın alındı.

12 Şubat 2024 16:38

Güncellenme: 12 Şubat 2024 18:48

Bitcoin (BTC), spot BTC borsa yatırım fonlarındaki (ETF'ler) kayda değer girişler ve hisse senetlerindeki rekor yükseliş hareketleri sayesinde üç hafta içinde 38.500 dolardan 48.000 dolara toparlandı.


Analistler, fiyatların önümüzdeki haftalarda 52.000 doların üzerine çıkmasını ve yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine ulaşmasını bekliyor.


Bununla birlikte, IntoTheBlock tarafından yapılan on-chain analize göre, yükseliş momentumu kısa vadede 48.500 dolar civarında dirençle karşılaşabilir.


IntoTheBlock'a göre, 800.000'den fazla kripto adresi tarafından tutulan yaklaşık 270.000 BTC'nin (12,96 milyar dolar) ortalama satın alma maliyeti 48.491 dolar. Bu adreslerden bazıları, kripto para biriminin fiyatı 48.491 dolara yükseldiğinde bitcoin varlıklarını tasfiye ederek yükseliş ivmesini durdurabilir.


“Bitcoin gözünü 50 bin dolara dikti! Oraya ulaşmak için ise önümüzde önemli bir direnç seviyesi bulunuyor. 800 binden fazla adres, ortalama 48.491 dolar fiyatla yaklaşık 270 bin BTC satın aldı. Bu adresler fiyatlar yükseldiğinde satış baskısı oluşturabilirler.”


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcintotheblock

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Shorooq Partners’dan Türk pazarına İlk Yatırım: Roamless 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

13 Haziran 2024 14:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk