Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 46 Bin Doları Aşarak ETF Satış Baskılarını Hafifletti

Önümüzdeki birkaç gün içinde Doğu Asya, Çin Zodyak'ındaki en şanslı ve en kazançlı hayvanlardan biri olarak kabul edilen ejderha yılının başlangıcını kutlayacak.

9 Şubat 2024 10:06

Güncellenme: 9 Şubat 2024 10:33

Bitcoin (BTC), cuma günü erken saatlerde 46.000 doları aşarken, piyasadaki lider kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi %2’nin üzerinde arttı.


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, Doğu Asya'nın yılın en büyük festivalini başlatması ve Çin Zodyak'ına göre en şanslı dönemlerden biri olduğuna inanılan dönemin başlangıcını kutlamasıyla bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.


Mandarin Çincesi'nde ejderha kelimesi "uzun" ile benzer şekilde telaffuz edilir, bu da kripto trader’ları arasında memetik değeri artırır.


10X Research bugün paylaştığı notunda, bitcoin’in önümüzdeki günlerde 48.000 dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Şirkete göre varlık, Çin Yeni Yılı dönemlerinde kazanç gösteriyor ve şu an için en az %11'lik bir kazanç öngörülüyor.


Veriler, varlığın son iki haftada yaklaşık %15 değer kazandığını ve beklenen bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) haberi sat olayına dönüşmesiyle kayıpları hafiflettiğini gösteriyor. S&P500 ve Nasdaq-100 endekslerinin perşembe günü tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla bitcoin de 12 Ocak'tan bu yana en yüksek seviyesini kaydediyor.


Bunlara ek olarak, on-chain analiz firması CryptoQuant, madenci cüzdanlarındaki satış hareketlerinin yavaşladığını bildirdi.


Bazı trader’lar ise haftalık hareketlerindeki güçlenmenin daha fazla satış korkusundan kaynaklandığını söyledi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk