Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin’in 3 Haftalık Konsolidasyonu Yükseliş Eğilimi Gösteriyor

Geri çekilmeler azaldıkça yükseliş eğilimi artıyor.

24 Kasım 2023 12:20

Güncellenme: 24 Kasım 2023 12:25

Bitcoin’deki (BTC) fiyat rallisinin 9 Kasım’da durmasıyla 38 bin doların aşılması zorlu bir seviye olduğu kanıtlandı. Ancak bu, yükseliş trendinin sona erdiği anlamına gelmiyor.


Kazançlar 38 bin dolara yakın bir düzeyde sınırlandırılmış olsa da sonraki geri çekilmeler daha kısa ömürlü oldu, bu da fiyat konsolidasyonu içinde kalıcı "dipten satın alma" talebinin bir işareti.


Başka bir deyişle, bitcoin bir sonraki etap için enerji depoluyor olabilir.


FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, şunları söylüyor: “Bitcoin büyük bir sıçrama kaydetti ve çarşamba akşamı 37,8 bin dolarlık üç haftalık üst dirence ulaştı. Yoğunlaşan satışlar fiyat yükselişlerini engelliyor ancak geri çekilmeler azalıyor, bu da yükseliş eğiliminin arttığını ifade ediyor.”Chartered’ın piyasa teknisyeni Charles D. Kirkpatrick II ve teknik analisti Julie R. Dahlquist’in birlikte yazdığı kitaba göre, yükselen üçgenlerin sona ermesi çoğunlukla bir yükseliş başlatır ve önceki yükseliş trendini genişletir. Tabii kitabın geleneksel piyasalara odaklandığını da unutmamak gerek.


Kuptsikevich, potansiyel bir yükselen üçgen kırılmasıyla bitcoin’in 40 bin doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor. Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport'un araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen ise BTC’ye yönelik fiyat hedefinin 45 bin dolar olduğunu söylüyor.


Dönemsel eğilimler, kripto para biriminde devam eden yükseliş hareketini destekliyor. Matrixport tarafından takip edilen verilere göre, bitcoin’in son sekiz yıldır aralık ayında kaydettiği ortalama kazanç yüzde 12 civarında.Daha Fazla Oku

    teknik analizBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk