Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 25 Bin Dolar Seviyesini Test Etmeye Çalışıyor

Kripto piyasası yeni haftaya kırmızı bir görünümle başladı.

15 Ağustos 2022 12:48

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 14:26

Geçtiğimiz üç hafta 20 bin dolardan 24 bin dolara çıkan ve bu seviyede tutunmayı bir şekilde başaran Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2,47’lik değer kaybı yaşayarak 24,031 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum ise yüzde 4,96’lık düşüşle 1,905 dolar seviyesine geriledi. Piyasa değeri bakımından üçüncü sırada yer alan Binance Coin (BNB) ise yüzde 3,54’lük düşüşle 316 dolardan işlem görürken, XRP yüzde 4,76’lık değer kaybı yaşadı.


Son dört haftadır yükseliş gösteren ve haziran ayından beri yüzde 20 değer yükseliş kaydeden teknoloji borsası NASDAQ, geçen haftayı yüzde 2,1’lik artışla kapatmıştı. Keza kripto piyasasıyla doğru orantılı ilerliyormuş gibi görünen bir diğer hisse senedi piyasası S&P 500 de yüzde 1,7’lik değer kazanarak haftayı kapatmıştı. CoinDesk’e konuşan kripto fon yönetim şirketi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, makroekonomik belirsizliklerin Bitcoin’in fiyatlanmasında etkili olmasını beklediğini söylüyor: “Makroekonomik sıkıntıların arkamızda kaldığını söylemek için şu an çok erken. Fed’in eylül ayındaki toplantısı ve Ethereum Birleşmesi’ne dair beklentiler kripto piyasasında belirleyici olacaktır. Eğer hem Bitcoin hem de Ethereum eylül ayı sonuna dek kazanımlarını devam ettirebilirlerse, dördüncü çeyrek büyük bir ralli bizi bekliyor demektir” diye konuşuyor.


Son 24 saatin en çok kazandıran kripto varlıkları arasında yüzde 25,31’lik yükseliş kaydeden Civic (CVC) yer alırken, iExec RLC (RLC) yüzde 8,15’lik değer kazandı ve IoTex (IOTX) yüzde 3,7’lik artış yakaladı.


Kripto piyasasında son 24 saatte en çok kaybettirenler ise yüzde 78,89’luk devasa değer kaybıyla NuCypher (NU) olurken, iflas bayrağını çeken ve geçtiğimiz haftada spekülatif piyasa hareketlerine (açıkçıları sıkıştırma) tanık olduğumuz Celsius ise yüzde 17 düşüş kaydetti. Bir diğer batık kripto kredi şirketi Voyager’ın token’ı (VGX) ise yüzde 10,32 değer kaybetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk