Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Bitcoin 15 Trilyon Dolarlık Bir Varlık” mı?

Bir boğa, bitcoin'in "altından daha değerli" olduğunu ve 15 trilyon dolarlık bir varlık haline geleceğini söyledi.

16 Ekim 2023 14:51

Güncellenme: 17 Ekim 2023 11:40

Bitcoin (BTC), kripto boğalarının önümüzdeki aylarda büyük bir spot bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) faaliyete geçmesine dair bahis oynamalarıyla 28 bin dolara yaklaştı ancak bir süre sonra fiyatlar geriledi.


Bitcoin vadeli işlemlerindeki düşüş trade’leri, Asya sabah saatlerinde hareketliyken birkaç saat içinde yatırımcılara yaklaşık 27 milyon dolara mal oldu. Açık pozisyonların yüzde 6,7 oranında yükselmesi son 12 saat içerisindeki trader katılımının arttığını gösterdi.


SkyBridge Capital'in kurucusu ve yönetici ortağı olan popüler kripto yatırımcısı Anthony Scaramucci, bir podcast'te bitcoin'in önümüzdeki yıllarda 15 trilyon dolarlık bir varlık haline gelmesini beklediğini söyledi ve onu "altından daha değerli" olarak nitelendirdi.


Altcoin’ler ne alemde?

Bitcoin, Solana (SOL) ve Tron (TRX)’in de yükselmesiyle büyük token’ların sağladıkları kazançlara öncülük etti. İflas eden kripto borsası FTX tarafından yüklü miktarda tutulan SOL tokenlar, şirketin varlıkların yüzde 10’unu stake etmesiyle satış baskısı endişelerini yenerek yükselişe geçti.


Her ikisi de Bitcoin fork’u olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) yüzde 11’e kadar değer kazanırken kripto gazinosu Rollbit’in RLB tokenları yüzde 14’lük bir artış gösterdi.


Kripto oyunu Big Time'ın BIGTIME tokenları ise Coinbase borsasında listelendikten kısa bir süre sonra yüzde 350 arttı. Ancak Delphi Digital analistleri, tokenı “şu anda işlem yapmak için son derece riskli bir varlık” olarak gördüklerini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcSOLFTXbigtime

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk