Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance’te Kripto Alım Satımları Gittikçe Zorlaşıyor

Emir defteri likiditesi, kote edilen fiyatlarla hızlı bir şekilde işlem yapma kapasitesini ifade ediyor.

22 Kasım 2023 14:50

Güncellenme: 22 Kasım 2023 15:31

Binance CEO’sunun itirafta bulunması ve lider dijital varlık borsasının 4 milyar dolar ceza almasına rağmen kripto piyasasının geneli stabil kalmaya devam ediyor. Ancak, Binance’in emir defteri likiditesi önemli ölçüde etkilenmiş durumda ve bu durum trader’ların işini zorlaştırıyor.


Kaiko verilerine göre, önde gelen kripto para birimlerinin yüzde 0,1 ve 1’lik likiditesi son 24 saat içerisinde yüzde 25’lik bir hasar alarak yaklaşık 150 milyon ila 180 milyon dolar civarına geriledi.


Başka bir deyişle, piyasayı her iki yönde de yüzde 0,1 veya 1 hareket ettirmek artık yüzde 25 oranında daha kolay. Bu da Binance’teki büyük emirlerin istikrarlı fiyatlarla alım satım gerçekleştirmelerini engelliyor ve balinalar yüksek slippage ücretlerine maruz kalıyor.


Şu an itibarıyla likiditenin diğer borsalara taşınıp taşınmadığı henüz kesin değil.Dün Binance’in kurucusu Changpeng “CZ” Zhao, CEO’luk görevinden istifa etti ve mahkemeyle anlaşmanın bir parçası olarak suçunu kabullendi. Gelişmenin ardından Binance kullanıcıları borsadan yaklaşık 1 milyar dolarlık fon çekti.


Lider kripto para birimi bitcoin (BTC) ise 36,500 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor.


Daha Fazla Oku

    Binancechangpeng cz zhaokripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk