Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance Davası Yaklaşık 700 Milyon Dolarlık Para Çekme İşlemini Tetikledi

CryptoQuant verilerine göre benzeri görülmemiş işlem silsilesi, Binance rezervlerinin yalnızca küçük bir kısmını içeriyor.

6 Haziran 2023 11:37

Güncellenme: 6 Haziran 2023 11:56

Kripto piyasaları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsası Binance ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmasının ardından durgunlaşmış gözükmüyor.


Nansen.ai verileri, Binance’teki tüm protokol çıkışlarının 24 saatlik dilimde 719 milyon dolara ulaştığını gösteriyor.SEC’in Binance’e karşı açtığı davayı duyurmasının ardından net çıkışlar 230 milyon dolara ulaşıyor.


Durgunluk belirtisi olmadığını gösteren net çıkışlara rağmen Binance’in stabilcoin dengesinin de sağlıklı kaldığı görülüyor. Binance şu anda 8 milyar doların biraz üzerinde bir stabilcoin bakiyesine sahip ve borsa yedi günde 519 milyon dolarlık çıkış görüyor, bunların yaklaşık yüzde 6’sı holdinglerden oluşuyor. En büyük holdinglere sahip ikinci en büyük borsa OKX, 4 milyar dolarlık bir bakiyeye sahip.


CryptoQuant, para çekme işlemlerinin tarihi bir seviyede olduğuna dikkat çekiyor.SAND ve MANA, düşüşe liderlik ediyor

SEC, dava dosyasında Binance’e ait BNB token’ın yanı sıra Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Coti (COTI), Algorand (ALGO), Filecoin (FIL), Cosmos Hub (ATOM), Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Decentraland (MANA) gibi birçok token’ın kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor.


Token’ların çoğu düşüş yaşamaya devam ediyor.


Metaverse öncüleri SAND ve MANA düşüşlere de öncülük ediyor. 24 saat içerisinde SAND yüzde 13’lük bir düşüşle 0,52 dolar civarında seyrederken MANA, yüzde 11,6’lık bir düşüşle 0,45 dolara geriliyor. Binance’e ait BNB ise yüzde 8’lik düşüşle 276,48 dolardan işlem görüyor.


CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI), 0,08 oranında düşüş gösteriyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    SANDMANABinanceSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Geri Çekiliyor

16 Temmuz 2024 15:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk