Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Beklenenin Üzerinde Gelen ABD İstihdam Verileri Kripto Piyasasına Olumlu Yansıdı

Bugün açıklanan ABD istihdam verileri beklenenin üzerinde geldi. Bitcoin ve Ethereum çıkışa geçti.

2 Eylül 2022 15:52

Güncellenme: 2 Eylül 2022 16:49

Kripto piyasaları bir zamanlar ABD istihdam verilerinden çok etkilenmezdi. Ancak bugün açıklanan Ağustos verileri, 21 Eylül’deki FED toplantısı öncesinde açıklanacak son veriler olması sebebiyle büyük önem taşıyordu. Çünkü bu veriler FED’in faiz kararını etkileme potansiyeline sahipti. İstihdam verilerinin düşük olması, enflasyonu ve FED’in kemer sıkılaştırma politikasına devam edip faizleri artırması anlamına geliyordu.


Ancak bugün 15.30’da açıklanan sonuçlara göre istihdam verileri beklenenin üzerine çıkarak 315 bin olarak aktarıldı. Tarım dışı yeni işe alımları gösteren bu rakam beklenenin üzerinde olsa da yine de istihdam piyasasında bir yavaşlamayı gösteriyordu. Çünkü Temmuz ayındaki yeni işe alım rakamı 526 bin kişiydi. 


Veriler yine de beklentilerin üzerinde gelmesi nedeniyle bu tablo kripto piyasalarına olumlu yansıdı. Bu haber yazılırken Bitcoin son 24 saatte yüzde 1,78 artışla 20 bin 307 dolardan, Etherum ise yüzde 4,66 artışla bin 632 dolardan işlem görüyordu. Bu sabah yayımladığmız günün görünümünde ise Bitcoin son 24 saatte yüzde 0,40’lık artışla 20 bin dolar seviyelerinde, Ethereum ise yüzde 2,69’luk artışla bin 588 dolardan işlem görüyordu.


İstihdam piyasasındaki büyümenin zayıf olması FED’in Eylül ayındaki para politikası toplantısında daha agresif faiz arttırımından kaçınmasını sağlayabilir. Bu durum kripto piyasalardaki aşağı yönlü baskıyı da hafifletebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Deniz Türsen

Deniz Türsen, CoinDesk Türkiye'de Blockchain, Metaverse ve NFT faaliyetlerine ilişkin haberler ve röportajlar yapan editördür. Daha önce Hürriyet Gazetesi'nin Hürriyet İK ekinde ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde yönetim, insan kaynakları, istihdam üzerine röportajlar va haberler yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk