Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Balinalar Kâr Elde Ederken Bitcoin Rallisi Hız Kesti

CryptoQuant analistleri, sahiplerin bir yılı aşkın süredir en geniş marjda kısa dönem kârı elde ettiklerini belirtti.

30 Mart 2023 12:39

Güncellenme: 30 Mart 2023 13:17

Bitcoin (BTC), son iki hafta içerisinde yüzde 17'den fazla yükselerek düzenleyici rüzgarlarına karşı direnç gösterdi ve bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olabileceğini düşündürdü.


Fiyat perşembe günü kısa süreliğine 29 bin doları aştı ve 28.500 dolar civarında işlem görmek için geri çekildi. Ethereum (ETH) ve XRP gibi önemli token’lar 24 saat içerisinde düşüş gösterdi ve birkaç günlük bir ralliyi durdurdu.


On-chain verileri, bazı tacirlerin ve balinaların- büyük miktarda token sahipleri için kullanılan günlük bir terim- haftalarca süren kazançların ardından kâr sağladıklarını ve bunun da ilerleyen günlerde bir düşüşü tetikleyebileceğini öne sürüyor.


Analiz şirketi CryptoQuant, CoinDesk ile paylaştığı bir notta, "On-chain verileri, bitcoin'in şu anki rallisi bağlamında dikkat edilmesi gereken üç şartı gösteriyor" dedi.


Not, “Kısa dönem sahipler, bir yıldan fazla süredir en yüksek kâr marjıyla kazanç sağlıyor. Büyük bitcoin sahiplerinin (balinalar) harcama etkinliklerinde, son zamanlarda bir artış ve varlıklarında çok az bir düşüş görülüyor. Fiyat biçme ivmesi de aşırı değerlenme bölgesine doğru yükseliyor" diye belirtti.


CryptoQuant'ın bir saat ile 155 gün arasında elde tutulan varlıklar için alınan ve ödenen fiyatın oranını hesaplayan Kısa Dönem Çıktı Kâr Oranı aracı verileri, geçen hafta 1'in üzerine çıktığını ve yatırımcıların token’larını muhtemelen kârla sattıklarını gösteriyor.


Balina cüzdanlarını izleyen veriler, geçen hafta 320 bini aşkın bitcoin’in büyük işletmeler tarafından taşındığını ya da harcandığını ortaya koydu.


Yine de firma, Bitcoin'in "boğa piyasasının gayet içerisinde" kaldığını söyledi ve kısa vadeli herhangi bir düşüşün, büyük çaplı bir düşüşe işaret etmediğini ileri sürdü.


Daha Fazla Oku

    btcETHXRP

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk