Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Avalanche Vakfı, Kripto Kültürünün Bir Parçası Olarak Meme Coin Satın Alacak

Vakıf, "Genellikle internet kültüründen ve mizahından ilham alan bu paralar, yalnızca utility varlıklar olmanın ötesine geçiyor" dedi.

29 Aralık 2023 16:03

Güncellenme: 29 Aralık 2023 16:48

Hibeleri ve yatırımları ile Avalanche blok zinciri ekosisteminin gelişimini desteklemeye yardımcı olan Avalanche Vakfı, bonk (BONK) gibi token’lardaki artışın bu ayın başlarında Solana ağını neredeyse tek başına canlandırmasının ardından kripto para piyasasının farklı nişlerini tanıyan bir girişimin parçası olarak meme coin satın almayı düşünüyor.


Vakıf, koleksiyon için seçim sürecinin, diğer faktörlerin yanı sıra sahip sayısı, likidite eşikleri, proje olgunluğu, lansman ilkeleri ve genel sosyal duyarlılık gibi kriterlere dayanacağını söyledi.


"Avalanche Vakfı, bir koleksiyon oluşturmak için Avalanche tabanlı meme coin'leri satın alarak meme coin'lerin sembolize ettiği kültürü ve eğlenceyi tanımak, tüm bunları teşvik etmek istiyor. Bu hamle, Avalanche Vakfı'nın NFT'ler, RWA'lar ve diğer kripto varlık türleri dahil olmak üzere Avalanche ekosistemine katılımını perçinleyecek ve portföyün yelpazesini genişletecek.”


CoinGecko'dan alınan verilere göre, COQ, husky (HUSKY) ve shibx (SHIBX) dahil olmak üzere birçok Avalanche tabanlı meme coin, son 24 saatte yüzde 25'e kadar değer kazandı ve bu yükselişlerin çoğu Avalanche'ın gönderisinden sonra gerçekleşti.Meme coinler, blok zinciri uzmanları arasında genellikle piyasanın “dolandırıcı tarafı” olarak görülse de dogecoin (DOGE) ve shiba inu (SHIB) gibi kripto paraların öncülük ettiği bu nişin başarısı, bu tür token’lara yönelik önyargıyı değiştirmeye başlıyor.


Aralık ayı başlarında BONK fiyatlarındaki ani artış, Solana’nın merkeziyetsiz borsalardaki (DEX) hacimlerde lider olan Ethereum’un önüne geçmesine yardımcı oldu. Ekim ayında hayal kırıklığı yaratan Solana Saga telefon satışları, BONK airdrop’u duyurusunun ardından tavan yaptı.Meme coin çılgınlığı, tavuk temalı Coq Inu (COQ) ve kimbo (KIMBO) gibi köpek token’larının yükselişiyle aralık ayı ortasında Avalanche ağına da yayıldı. CoinDesk olarak geçen hafta da bildirdiğimiz üzere, ihracın ardından 450 dolar civarında token satın alan bir trader, varlıklarını 2,5 milyon doların üzerine çıkardı.


Avalanche, sektörün çekiciliğinin kültürel bir yönü olduğunu da söyledi.


Vakıf, "Genellikle internet kültüründen ve mizahından ilham alan bu paralar, yalnızca utility varlıklar olmanın ötesine geçiyor" dedi.


Daha Fazla Oku

    avalanchebonkSolanameme coin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk