Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Aptos Token, Microsoft'la Ortaklığını Duyurmasıyla Yükselişte

Yaklaşık 33 milyon dolar değerindeki token’ların kilidi açılacak ve token’lar açık piyasada trade edilebilecek.

10 Ağustos 2023 12:46

Güncellenme: 10 Ağustos 2023 13:02

Aptos (APT) token’ları, ağın Microsoft (MSFT) ile bir ortaklık kurduğunu duyurmasının ardından yüzde 15 yükseldi. Veriler, ani yükselişin satış baskısı ekleme ihtimali olan supply unlock (arz kilidinin açılması) öncesinde gerçekleştiğini gösteriyor.


Türkiye saatiyle 12 Ağustos sabah 05.30’da APT arzının yüzde 2’sinden biraz fazlasının kilidi açılacak, bu da mevcut fiyatlarla 33 milyon dolara denk geliyor. Böylece toplam arzdaki kilitli token oranı yüzde 80’e düşecek.


Kilitlerin açılması açık piyasadaki herhangi bir token’ın dolaşımdaki arzını artırmak amacıyla gerçekleştirilir. Eğer sahipler token’larını satmayı tercih ederse ve talep buna ayak uyduramazsa fiyatlar hızlı bir şekilde düşer.


Aptos daha önce kripto topluluğu tarafından aşırı maliyetli olması ve token dağıtımı konusunda endişelere mahal vermesi dolayısıyla eleştirilmişti. 1 milyar token'ın neredeyse yarısı katkı sağlayanlar, yatırımcılar ve Aptos Vakfı tarafından sahiplenilmişti.


Buna karşılık Ethereum, 2015’te kurucu ekibe ve Ethereum Vakfı’na ether (ETH) arzının yalnızca yüzde 9,9’luk kısımlarını tahsis etmişti.


Çarşamba günü yaşanan fiyat artışı, eski Meta Inc. çalışanları tarafından geliştirilen Aptos Labs'in Microsoft'un yapay zeka teknolojisini kullanarak araçlarını ve hizmetlerini genişleteceğini açıklaması sonucu yaşandı. Planlanan ürünler arasında "Aptos Assistant" adlı bir chatbot ve akıllı sözleşme programlamaya yönelik AI araçları bulunuyor.


Yazının yazılması sırasında APT, yüzde 9,1’lik artışla 7,34 dolardan işlem görüyor.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    aptaptosmicrosoftyapay zekablok zinciri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk