Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Microsoft ve Space and Time İş Birliği, Blok Zincirin Veri Yükünü Sırtlanacak

Anlaşma, teknoloji devinin, kripto firması için stratejik bir finansman turuna öncülük etmesinden yedi ay sonra gerçekleşti.

20 Nisan 2023 08:12

Güncellenme: 20 Nisan 2023 08:29

Microsoft (MSFT) ve merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, gerçek zamanlı blok zinciri verilerini doğrudan Microsoft Azure Marketplace üzerinden geliştiricilerin kullanımına sunmak amacıyla iş birliği yapıyor.


Bu hamle, Microsoft'un risk sermayesi bölümü M12'nin, Space and Time için 20 milyon dolarlık stratejik finansman turuna öncülük etmesinden yaklaşık yedi ay sonra geldi.


Pazar yeri, Microsoft'un Azure bulut platformunda kullanılmak üzere uygulama ve hizmetler sunan çevrimiçi bir mağaza. Statista verilerine göre, Microsoft Azure, geçen yılın dördüncü çeyreğinde dünyanın en büyük bulut altyapı hizmeti sağlayıcıları arasında, Amazon Web Services'in ardından ikinci sırada yer aldı.


Space and Time, müşteriler tarafından sağlanan zincir dışı veri kümeleriyle birleştirilmiş büyük blok zincirlerinden gerçek zamanlı veriler sunuyor. Nihai ürün ise, blok zincirine özgü gerçek zamanlı verilerle önceden yüklenmiş işlemsel ve analitik hibrit veri tabanı.


Azure Market üzerinden tek bir işlemle, geliştiricilere blok zinciri verilerine erişme, bunları yönetme ve blok zincir verilerini analiz etme olanağı sağlanıyor. İşletmeler, mevcut teknoloji mimarilerini yenilemeden blok zincirinde inşa edebiliyorlar.


Space and Time'ın kurucu ortağı ve CEO'su Nate Holiday, CoinDesk'e verdiği röportajda, "Microsoft’la iş birliği yapmak bizim için çok anlamlı.


Verilerin karmaşıklığının ve şeffaflığının her zamankinden daha hayati olacağı bir zamanda, dünyanın doğrulanabilir verilere ulaşmasını sağlamak amacıyla bu sütunları oluştururken Azure'la birlikte inşa etmek, kuruluşumuza muazzam değer katıyor." dedi. 


Daha Fazla Oku

    microsoftspace and timesblok zinciriveri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk