Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Analistler Volatilitenin Artmasını Beklerken Bitcoin 66 Bin Doları Test Ediyor

QCP Capital, piyasanın bu hafta sonu biraz da olsa rahatlayabileceğini söylüyor.

22 Mart 2024 10:25

Güncellenme: 22 Mart 2024 10:29

Bitcoin (BTC) 66.000 doları test ederken, piyasa gözlemcileri önde gelen kripto para biriminin ileride daha fazla volatilite ile karşı karşıya kalmasını bekliyor.


Pythagoras Investments Sermaye Oluşumu Direktörü Semir Gabeljic: "Bitcoin, bu hafta tanık olduğumuz %10'luk düşüşle volatil kalmaya devam ediyor ve tüm bunlar, 20 Mart'taki GBTC çıkışlarından kaynaklanıyor."


"Düşüş, geçmişteki Bitcoin yarılanmalarından hemen önce görüldüğü gibi, yüzde 10-20 aralığında kalıyor. Yarılanma öncesinde volatilitenin artması bekleniyor."


Dünyanın en likit dijital varlıklarını takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20) bu süre zarfında %0,5 düştü.CoinDesk'in Ethereum Name Service (ENS) gibi dijitalleştirme protokollerinin performansını ölçen Dijitalleşme Endeksi (DTZ) ise %2,7 artışla en iyi performans gösteren endeks oldu.


Singapur merkezli QCP Capital, piyasanın "nispeten dar bir aralıkta seyreden" bitcoin ve ether ticareti ile konsolide olduğunu, geçtiğimiz hafta sonu FOMC öncesi görülen volatilitenin ardından "bu hafta sonu biraz da rahatlayabileceğini" söylüyor.


Ayrıca şirket, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 358,8 milyon dolarlık çıkış kaydettiğini, dolayısıyla spot ETF çıkışlarının devam ettiğini belirtiyor. 


Ether (ETH) cephesinde ise piyasa, spot ether ETF’lerinin onaylanma ihtimalini fiyatlandırmaya başlıyor.


QCP, "Grayscale ETH ıskontosu son iki hafta içinde -%8'den -%20'ye genişledi" diyor.


Gelişmeler tahmin piyasalarına da yansımış durumda. Polymarket'te, en az bir ether ETF'sinin 31 Mayıs'a kadar onaylanma ihtimalini ele alan sözleşme şu anda %21 olasılıkla işlem görüyor.


Ethereum Vakfı, Fortune tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olduğu belirtilen bir devlet kurumu tarafından soruşturuluyor. SEC'in ether'i bir menkul kıymet olarak görüp görmediği sorusu hâlâ meçhul. Komisyon, konuyla ilgili görüşlerini belirtmesi gereken FOIA taleplerine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    ETHspot etfBitcoinbtckripto piyasa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk