Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Analistler Ralliye Yeni Katılan Bitcoin Boğalarının Geç Kaldıklarını Söylüyor

The Market Ear analistleri, RSI'ın daha önce hiç bu kadar aşırı alım görmediğini açıkladı.

1 Mart 2024 12:48

Güncellenme: 1 Mart 2024 13:45

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), dört haftada %40'ın üzerinde değer kazandı ve 69.000 dolar civarındaki rekor seviyesinin yalnızca %12 altında işlem görüyor.


Böylesine aşırı yükseliş eğilimli bir piyasa ortamında, erken ralliyi kaçıran kısa vade yatırımcıları ve spekülatörler, kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için piyasaya vadeli işlemler gibi daha riskli kaldıraçlı ürünleri kullanarak atılırlar.


Haber ve analiz sitesi The Market Ear'a göre, bu kısa vade trader’larından biriyseniz, ralliye şimdi atılmanın riskli olabileceğini öne süren bilgileri göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.


“Bitcoin’in 14 günlük RSI ölçümü 88 seviyesinde. RSI'ın bu kadar aşırı alıma tanık olduğunu hiç görmemiştik” açıklamasında bulunan analistler, “Artık ralliyi kovalamak için çok geç gibi görünüyor” diye ekledi.


J. Welles Wilder tarafından geliştirilen RSI, genellikle 14 gün veya 14 hafta olmak üzere belirli bir süre boyunca fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesidir.


70'in üzerindeki okumalar, aşırı alım koşullarını yani varlık fiyatının art arda daha yüksek fiyatları gördüğünü veya normalden hızlı yükseldiğini, bu yüzden de yakında bir düzeltme yapabileceğini yansıtır.Gösterge, bitcoin 2021'in başlarında ve Kasım 2021'de 60.000 doların üzerinde işlem gördüğünde 65 ile 75 arasında zirve yapmıştı.


Bitcoin'in bugünkü RSI değeri, aşırı alım sinyalini doğruluyor ve mevcut piyasa koşullarında uzun girişler yapmak isteyen spekülatörlerin temkinli olmasını gerektiriyor.


Bununla birlikte, RSI’ın hatasız olduğunu söyleyemeyiz. Piyasalar genellikle günler ve haftalar boyunca güçlü bir yükseliş eğilimi gösterebilir ve RSI'ı uzun süre 70'in üzerinde tutabilir. Newton yasasının dediği gibi, "Hareket halindeki bir nesne, dengesiz bir kuvvet tarafından etki edilmedikçe aynı hızda ve aynı yönde hareket halinde kalır."


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcboğayatırımrsi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk