Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Altın Yükselişe İşaret Ederken Bitcoin 31 Bin Dolara Yaklaşıyor

Faiz oranına duyarlı varlıklarda görülen yükseliş ivmesi bitcoin için olumlu olabilir.

23 Ekim 2023 10:12

Güncellenme: 23 Ekim 2023 10:19

Bitcoin (BTC), altın gibi geleneksel faiz oranlarına duyarlı varlıklardaki yükseliş işaretleriyle zemin kazanmaya devam ediyor.


CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi 30,797 dolara yükselerek 15 Temmuz'dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.


Kripto para birimindeki fiyatlar yüzde 14 artarken altın yüzde 6,7’lik daha az bir kazanç kaydetti. Ancak altın, İsrail ile Hamas arasındaki gerilimin patlak vermesi ve Fed'in sıkılaştırma döngüsünün sona ermesiyle ilgili devam eden spekülasyonların ileride enflasyonist bir rejime işaret etmesiyle bitcoin'den bir hafta önce yükseldi.


Analistler ne diyor?

Amberdata’nın türev yöneticisi Greg Magdini, gelişmelerle alakalı “Oranlar şu anda makrodaki en büyük tetikleyici. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, altın gibi faiz oranlarına duyarlı varlıklar da yükseliş ivmesi içerisinde. Bu, bitcoin için iyiye işaret” dedi.


“BTC mükemmel uyum sağlaması, enflasyondan koruması ve hükümetin servetini dengeli tutması gibi özellikleri göz önüne alındığında daha da ilgi çekici bir varlık olmaya devam ediyor. Bitcoin ETF’sini ve Ripple davasındaki galibiyetleri de eklediğimizde, bitcoin için inanılmaz bir yükseliş ortamı geliyor diyebiliriz.”


Benzer görüşte olan Blockware Solutions analistleri şöyle ekledi: “Yatırımcılar, Bitcoin ağının ekonomik ve jeopolitik belirsizlik zamanlarında sağladığı güvenli limanı arıyor. Spot borsa yatırım fonlarına yönelik umutlar da fiyat hareketi açısından oldukça yapıcı davranıyor.”


Firmwide Research’ün Başkanı Alex Thorn'a göre, opsiyon piyasası yapıcılarının konumlanma şekli, onları piyasa değiştikçe yüksekten alıp düşükten satmaya zorluyor. Böylece istemeden de olsa fiyat volatilitesine katkıda bulunuyorlar.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcaltınEnflasyonFaiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk