Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Altcoin Boğaları, Dikkat! Ether-Bitcoin Oranı Ölüm Haçına Doğru İlerliyor

Ölüm haçı, momentumda potansiyel bir uzun vadeli düşüş eğilimine işaret eder.

5 Nisan 2024 14:27

Güncellenme: 5 Nisan 2024 16:27

Ether-bitcoin (ETH/BTC) oranı destek seviyesinin altına düştü ve ölüm haçı modeline dönüşmenin eşiğinde. Teknik analistler altcoin boğalarının dikkatli olmaları gerektiğini bildiriyor. Opsiyon piyasası, yatırımcıların şimdiden önlem almaya başladığını gösteriyor.


Kısa vadeli hareketli ortalama, uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düştüğünde ölüm haçı oluşur ve momentumda potansiyel bir uzun vadeli düşüş eğilimine işaret eder.


Grafik platformu TradingView'a göre, oranın 50 haftalık basit hareketli ortalaması (SMA), 200 haftalık SMA'nın altına düşme yolunda. Yaklaşan ölüm haçı, ether (ETH) ve diğer altcoin’lerin bitcoin'e (BTC) kıyasla riskten kaçındığına yani uzun süredir düşük performans gösterdiğine işaret ediyor.Kripto piyasası, 2017'den bu yana bitcoin liderliğindeki rejimler ile altcoin liderliğindeki rejimler arasında gidip geldi. Daha da önemlisi, altcoin liderliği yükselen ETH/BTC oranıyla karakterize edildi. Başka bir deyişle trader’lar, ether bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğinde risk almaya daha meyilli oldular.


TradingView verilerine göre ETH/BTC oranı bu yıl yaklaşık yüzde 10 düşüşle 0,048'e geriledi.


Singapur merkezli QCP Capital: "ETH/BTC oranı, 0,05'in altına düştükten sonra kritik bir destek seviyesini test ediyor. Volatiliteyi arka planda bırakan ve aynı zamanda fiyat üzerinde bir miktar aşağı yönlü baskı oluşturan ETH opsiyonlarında önemli satışlar kaydedildi.”


Bitcoin ve ether opsiyonlarının lider türev borsası Deribit'te fiyatlandırılma şekli, yakın vadede ether'in düşük performans göstereceği beklentilerine de işaret ediyor.


Yazının yazılması sırasında ether opsiyonlarındaki vadeler yedi gün, bir ve iki ay şeklinde. Primleri ise sırasıyla %5, %3 ve %0,3.


Daha Fazla Oku

    ETHbtcölüm haçıteknik analiz

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk