Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Almanya’nın Saksonya Eyaleti 300 Milyon Dolarlık Bitcoin Aktardı

BTC 59 bin dolar seviyesinde kalamasa da büyük ölçüde sabit kaldı.

10 Temmuz 2024 14:23

Güncellenme: 10 Temmuz 2024 15:10

Bitcoin (BTC), Alman eyaleti Saksonya'nın yeni kripto para aktarımının ardından 58.500 dolar civarında sabit kaldı.


CoinDesk tarafından takip edilen verilere göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi, sabah saatlerinde ulaşılan 59.450 dolarlık seviyeden %1,6 düşüşle 58.470 dolara geriledi.


Arkham Intelligence'a göre, bu haber yayına alınmadan yaklaşık yarım saat önce, Alman Federal Kriminal Polis Dairesi (BKA) yaklaşık 300 milyon dolar değerinde 5103,5 BTC'yi Kraken ve Coinbase borsalarına ve Cumberland ve Flow Traders gibi piyasa yapıcılara taşıdı.Devlet, haziran ayının ikinci yarısında BTC satmaya başladı ve o zamandan beri 30.997 BTC'yi tasfiye ederek kripto piyasasını sarstı. BTC son dört haftada %15'in üzerinde düştü ve fiyatlar geçen hafta 53.550 dolara kadar geriledi. Bu yazının yazıldığı sırada BKA'ya bağlı cüzdanda 18.860 BTC bulunuyor.


İstikrarlı fiyat hareketi, piyasanın Mt. Gox alacaklıları tarafından elden çıkarma ve potansiyel satış konusunda biraz olsun rahatladığını gösteriyor.


BRN analisti Valentin Fournier: "Piyasa, Mt. Gox ve Alman hükümetinden gelen çıkışlara rağmen istikrar sağlamış gözüküyor. Spot bitcoin ETF'leri yeniden güçlü girişler kaydediyor ve bu da trendin tersine döndüğüne işaret ediyor. Bu gelişme, birkaç gün önce vurguladığımız düşük satım seviyesinin yatırımcılar tarafından bir fırsat olarak görüldüğünü gösteren RSI tarafından da destekleniyor."


"Yarın ABD'den olumlu haberler beklemeye devam ediyoruz. Yine de Fed'in faiz indirimlerini eylül ayına kadar erteleyeceğini tahmin ediyoruz. 28 Haziran'daki güçlü PCE'nin ardından gerçekleşecek gelişmeler, piyasanın enflasyon düşmüyormuş gibi tepki vermesine neden olabilir. Bu nedenle, potansiyel olarak sallantılı bir hafta sonundan önce kârını garantiye almanızı öneriyoruz."


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcalmanyaMt. Gox

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk