Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Almanya 2,2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Tutmaya Devam Ediyor

Ülke haziran ortasından bu yana varlıklarını resmen eritiyor.

8 Temmuz 2024 10:01

Güncellenme: 8 Temmuz 2024 10:20

Almanya'nın bitcoin (BTC) satışları ve Mt. Gox'un geri ödemelere başlaması kripto pazarını derinden sarstı. Ancak devamı gelebilir.


Arkham Intelligence tarafından takip edilen verilere göre, Euro Bölgesi'nin en büyük ekonomisi hâlâ 2,2 milyar dolar değerinde 39.826 BTC'ye sahip. Potansiyel bir satış baskısı yaratabilecek olan varlıklar, BTC'nin 24 saatlik 25,3 milyar dolar değerindeki işlem hacminin yaklaşık yüzde 9'unu temsil ediyor.


Alman Federal Kriminal Dairesi (BKA), bu yılın başlarında en son 2013 yılında aktif olan gizlilik platformu Movie2k.to'nun operatörlerinden 49.857 BTC'ye el koydu. Hükümet haziran ortasından bu yana 10.000'den fazlasını tasfiye etti ve kripto para biriminin piyasa oranı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu.


CoinDesk verilerine göre, BTC'nin spot fiyatı dört hafta içinde yaklaşık yüzde 20 düşüşle 55.490 dolara geriledi ve fiyatlar yalnızca son yedi günde yaklaşık yüzde 13 düştü. Genel piyasayı takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20), bir haftada yaklaşık %14 düşüşle 1.870 puana geriledi.


Tron'un kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz hafta spot fiyat üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmak için Alman hükümetinden piyasa dışında BTC satın almayı teklif etti.


Bazı gözlemcilere göre, Almanya'nın BTC satışları ülkeyi jeopolitik açıdan dezavantajlı duruma düşüren stratejik bir gaf.


Blockware Intelligence, 5 Temmuz’da yayımladığı bültende şunları yazdı: "Alman Hükümeti ‘aptalca’ bir şekilde son birkaç haftadır borsalara 390 milyon dolardan fazla BTC aktardı. Jeopolitik bir perspektiften bakıldığında, herhangi bir devletin bitcoin varlıklarını satması stratejik bir hatadır."


"Madencilik yapmak için gereken muazzam miktarda fiziksel enerji ve 21.000.000'lik sınırlı arzı göz önüne alındığında, bitcoin elde etmek artık çok daha zor."


Daha Fazla Oku

    almanyaBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk