Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Alım Satım Teklifleri Metriği Hafta Sonu Boyunca Yüzde 20 Düştü, Likidite Oldukça Zayıf

Hyblock Capital’ın alım satım teklifleri göstergesi, cumartesi günü altcoin’lerin çökmesiyle yüzde 20 azaldı. Gelişme piyasa likiditesinde keskin bir kayıp olduğunu gösteriyor.

12 Haziran 2023 15:58

Güncellenme: 12 Haziran 2023 16:08

Kripto piyasasındaki likiditeyi izleyen metrik, hafta sonu boyunca keskin bir şekilde dibe vurdu. Bu durum fiyat dalgalanmalarını artırabilir.


Kripto araştırma şirketi Hyblock Capital’ın dünya çapında binden fazla coin için alım satım tekliflerinin dolar cinsinden listelendiği gösterge, cumartesi günü spot piyasalarda yüzde 20 oranında düştü.


Keskin düşüş, bir fonun coin’lerini likidite ettiği söylentilerinin sebep olduğu SOL, MATIC, DOGE ve diğer birçok altcoin’in çöküşü sonrasında gerçekleşti.


Kripto hedge fonu Assymetric'in CIO'su Joe McCann'a göre, altcoin’lerin çöküşü sırasında bazı piyasa yapıcılar piyasadan çekildi. Bu da beklemede olan alım satım teklifleri açısından keskin bir düşüş yarattı.Likiditenin güncel seviyesi, yatırımcıların büyük emirleri istikrarlı fiyatlarla karşılamakta zorlanabileceği anlamına geliyor. Ayrıca bu, küçük emirlerin devam eden piyasa faiz oranlarında büyük bir etkiye sahip olabileceğini gösteriyor.Görseldeki yeşil çizgi beklemede olan alım satım tekliflerinin dolar cinsinden tutarını, kırmızı çizgi ise beklemede olan emirleri ifade eder. Cumartesi günü her ikisinin de yüzde 20’den fazla azalarak 500 milyon doların altında seyrettiği görüldü.


İlginizi çekebilir:Daha Fazla Oku

    emir defterlerikripto paralarpiyasalar

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk