Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Akıllı Para Endeksi: Bitcoin ETF Kararı Öncesinde Uzun Pozisyonlar Revaçta

MacroMicro tarafından takip edilen verilere göre, CME'deki kurumsal yatırımcılar ve deneyimli piyasa katılımcıları tarafından yapılan yükseliş bahisleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

27 Aralık 2023 11:56

Güncellenme: 27 Aralık 2023 12:01

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) spot BTC borsa yatırım fonunu (ETF) onaylaması için son tarih yaklaştıkça akıllı para (kurumsal yatırımcılardan ve deneyimli piyasa katılımcılarından gelen sermaye yatırımları) bitcoin'de (BTC) yığıldı.


MacroMicro'nun büyük yatırımcıların Chicago Ticaret Borsası'nda açık olan uzun ve kısa pozisyonları arasındaki farkı izleyen bitcoin vadeli işlemler akıllı para endeksi, CFTC'nin haftalık Yatırımcı Taahhüdü raporuna dayanıyor.


Akıllı para endeksi geçen hafta 13.711'e yükseliyor ve önceki zirve olan 13.603'ü aşarak varlık yöneticileri ile diğer raporlanabilirler tarafından yükseliş pozisyonlarında bir rekora işaret ediyor.


CME'nin 5 BTC değerindeki nakit ödemeli standart bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, yaygın olarak kurumsal faaliyetler için kullanılıyor ve piyasa katılımcılarının kripto para birimine sahip olmak zorunda kalmadan düzenlenmiş bir sistem aracılığıyla kripto para birimine maruz kalmalarına olanak tanıyor.Akıllı para endeksi, spot ETF ile Fed'in faiz indirimi beklentilerinin güçlenmesi nedeniyle bu çeyrekte keskin bir şekilde yükseldi.


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), BTC vadeli işlemler yerine geçmesi beklenen bitcoin borsa yatırım fonlarına yönelik kararı için son tarihin 10 Ocak olduğunu bildirmişti. Gözlemciler, bir veya daha fazla spot ETF'nin potansiyel olarak piyasaya sürülmesinin ardından varlık sınıfına rekor girişler bekliyor.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk