Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

ABD Ekim Ayı İstihdamı 150 Bin Arttı, Bitcoin Hâlâ 34,3 Bin Dolar

Yatırımcılar Fed’in sıkılaştırma politikasının sona erdiğine dair bahis oynarken faiz oranları keskin bir şekilde düşüyor.

3 Kasım 2023 17:01

Güncellenme: 3 Kasım 2023 17:18

Ekonomistlerin 180 binlik beklentilerine karşın ekim ayı istihdam artışı 150 bin olarak belirlendi. Eylül ayında bu rakam 297 bindi. İşsizlik oranı ise yüzde 3,9’a yükseldi.


Ağustos ve eylül aylarındaki istihdam kazanımlarındaki aşağı yönlü revizyonlar toplamda 101 bin oldu.


Bitcoin (BTC), açıklamanın ardından 34,3 bin dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor.


Rapora göre, ortalama saatlik kazançlar ekim ayında yüzde 0,2 daha yüksekti. Ortalama saatlik kazançlar yıllık bazda yüzde 4,1 arttı.


Son iki haftadır ABD tahvil piyasasında yaşanan gelişmeler, Merkez Bankası’nın faiz artırımları döngüsünü bitireceğine dair spekülasyonları artırdı. On yıllık Hazine getirisi 19 Ekim’de yüzde 5’i zorladıktan sonra istihdam haberiyle birlikte 4,64’e geriledi. İki yıllık Hazine getirisi de benzer şekilde düşerek yüzde 4,97’lik bir getiri sağladı.


S&P 500 ve Nasdaq son birkaç dönemde yaklaşık yüzde 5 yükseldi, bitcoin de öyle. Son zamanlarda kriptoda görülen boğa hareketlenmeleri spot ETF’leriyle ilişkilendirilse de faiz oranlarının hisse senetleri gibi risk varlıklarının yanı sıra bitcoin’i de etkilediğini unutmamak gerek.


Daha Fazla Oku

    istihdamabdBitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk