Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

200 Bin Dolarlık Bitcoin Alım Opsiyonunda 20 Milyon Dolar Kilitlendi

Bitcoin yatırımcıları, yaklaşık üç yıllık bir aradan sonra 200.000 dolarlık alım opsiyonunu yeniden gözden geçiriyor.

8 Mart 2024 11:59

Güncellenme: 8 Mart 2024 14:43

Bu sabah itibarıyla Deribit’te listelenen 200.000 dolarlık bitcoin alım opsiyonları, 20 milyon doların üzerinde açık pozisyona sahip. Opsiyonun fiyatı, bitcoin'in şu anki 67.000 dolarlık piyasa değerinin neredeyse üç katı.


Deribit Metrics verilerine göre, toplam rakamın 14,6 milyon doları 27 Aralık'ta sona erecek olan 200.000 dolarlık opsiyonda kilitlenirken, geri kalanı haziran ve eylül aylarında vadesi dolan opsiyonlarda yoğunlaşıyor.


200.000 dolarlık seviyelerdeki opsiyonlar, en son bitcoin 2021'de 60.000 doların üzerinde işlem gördüğünde popülerdi.


Şimdilerde yinelenen ilgi, BTC'nin yaklaşan yarılanma dolayısıyla arz-talep dengesizliğinin boğalar lehine işleyebileceğini gösteriyor. Böylelikle fiyatların altı haneli rakamlara ulaşması bekleniyor.


Wall Street'in ABD merkezli spot bitcoin borsa yatırım fonlarını benimsemesi sayesinde arz-talep dengesi 1:10'a yükseldi. Bitcoin, bu haftanın başlarında 69.000 doların üzerinde yeni rekor seviyelere ulaştı ve şu anda 67.000 dolar civarında işlem görerek yıl başından bu yana yüzde 59,7'lik bir kazancı temsil ediyor. Kapsamlı bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi ise bu dönemde %45 değer kazandı.


Ralli, opsiyon piyasasındaki genel aktiviteyi artırdı. Deribit’te listelenen bitcoin opsiyonlarındaki toplam açık pozisyon, Ekim 2021'deki 14,36 milyar dolarlık zirveyi aşarak 20,4 milyar dolarlık rekor seviyeye yükseldi. Benzer şekilde, ether'in (ETH) opsiyon açık pozisyonları da 11,66 milyar dolara ulaştı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinDeribitopsiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk