Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

10x Research, Portföy Getirisini Artırmak için Bitcoin 'Covered Strangle' Stratejisini Öneriyor

Araştırma şirketi 10x, bitcoin sahiplerinin portföy getirisini %17 artırmak için opsiyon stratejisini kullanmasını öneriyor.

20 Mayıs 2024 11:20

Güncellenme: 20 Mayıs 2024 13:12

Piyasa trendlerini tahmin etme konusunda kusursuz bir sicile sahip araştırma şirketi 10x Research, spot piyasa varlıklarına ek olarak ekstra gelir elde etmek isteyen bitcoin (BTC) yatırımcılarının "covered strangle" opsiyon stratejisini değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.


Covered strangle stratejisi, dayanak varlığı spot piyasada tutmanın yanı sıra aynı anda dayanak varlığın piyasa fiyatının üzerindeki seviyelerde (opsiyon terimlerinde grev olarak bilinir) out-of-the-money (OTM) bir alım opsiyonu ve grev çağrısı (strike call) satmayı ifade eder.


Şirketin kurucusu Markus Thielen: “En gözde stratejimiz spot bitcoin tutmaya devam ederken Aralık 2024’de vadesini dolduracak olan 100.000 grev çağrısı ve 50.000 grev opsiyonu satmak. Bu şekilde %11 ve %6 getiri elde edilebilir.”


Bu strateji genellikle piyasa görünümü yükselişe geçtiğinde tercih edilir, ancak yükseliş trendinin yavaş yavaş gelişmesi ve yatırımcıların fiyat türbülansı beklentilerini düşük tutması beklenir. Bu gibi durumlarda opsiyonlar, özellikle OTM alım ve satım opsiyonları, vade yaklaştıkça daha hızlı değer kaybeder ve satıcılara para kazandırır.


Strateji her ne kadar cezbedici olsa da risksizdir ve riske karşı yüksek bir tolerans gerektirir. Bunun nedeni, riskin satım opsiyonunun satıldığı seviyenin, bu durumda 50.000 doların altında kaldıraçlı olmasıdır.


Kısacası 10x'in stratejisi, bitcoin boğa piyasasının yavaş ilerleyeceğine ve düzeltmelerin fiyatları 50.000 doların altına düşürmeyeceğine inananlar için uygundur. CoinDesk verilerine göre bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 66.877 dolardan işlem görüyor ve bu seviye, yılın başından bu yana yüzde 58'lik bir kazancı temsil ediyor.


Thielen ve kripto borsası BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes de dahil olmak üzere birçok analist, yavaş bir yükseliş bekliyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc10x researchmarkus thielenopsiyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk