Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

10x Research: “Ether’den Uzak Durun, Bitcoin’e Güvenin”

ETF girişleri, ABD enflasyonunun beklenenden daha düşük gelmesiyle yeniden toparlandı.

13 Haziran 2024 11:54

Güncellenme: 13 Haziran 2024 13:23

10x Research, önde gelen kripto para birimi Fed'in faiz oranı planlarını açıklamasının ardından baskı altında işlem görse bile bitcoin'i (BTC) savunmaya devam ediyor.


ABD merkez bankası gösterge borçlanma maliyetini beklenildiği gibi %5,25-%5,5 aralığında değiştirmeden bıraktı. Ancak, bu yıl için yalnızca bir faiz indirimi öngördüğünü bildirdi. Günün erken saatlerinde açıklanan TÜFE verileri göz önüne alındığında, Fed'in yeni oran tahmini piyasaları korkuttu ve bitcoin'i düşürdü.


CoinDesk verilerine göre, TÜFE sonrası ise 70.000 dolara sıçrayan piyasa değerine göre lider kripto para birimi, Fed'in oran tahminlerini açıklamasının ardından 67.400 dolara geri çekildi.


Ancak araştırma şirketi 10x Research, bitcoin hakkında olumlu bakış açısını koruduğunu ve rallinin yakında devam edeceğine olan güvenini ifade etti.


"Tavsiyemiz değişmedi: kazananlara (bitcoin) bağlı kalmak ve diğerlerinden (ether gibi altcoin’ler) kaçınmak. Önceki analizimiz, düşük TÜFE verilerinin bitcoin fiyatlarını yükseltme eğiliminde olduğunu gösterdi ve bu eğilimin devam edeceğini öngörüyoruz."


ABD tüketici fiyat enflasyon oranı mayıs ayında sabit kaldı ve %0,1'lik artış yönündeki konsensüs tahminini geride bıraktı. Yıllık bazda oran ise %3,3 ile tahminleri karşıladı.10x Research’ün kurucusu Markus Thielen'e göre, enflasyondaki yavaşlama ABD'de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonlarına büyük girişler çekti. Farside Investors'tan alınan veriler, ETF'lerin dün 100 milyon dolar elde ettiğini ve iki günlük çıkış serisini kırdığını gösteriyor.


"ETF’lerdeki para akışları ocak ayının sonunda pozitife döndü, ancak 13 Şubat'taki TÜFE verilerinin açıklanmasından önce hızlanmaya başladı. Ancak enflasyon 12 Mart'ta tekrar %3,2'ye yükselince, piyasa 2-3 faiz indirimi ihtimalini fiyatlandırdığı için bitcoin ETF girişleri durdu."


Thielen, enflasyonun zirve yapması sebebiyle Fed'in bu yıl içinde daha fazla faiz indirimi sinyali vermesini beklediğini bildirdi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinTÜFEEnflasyon10x researchEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk