Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

Step Finance’ın SolanaFloor Satın Alımı Şirkete DeFi ve NFT Veri İçgörüleri Sağlayacak

SolanaFloor’un bir zamanlardaki müşterisi Step Finance hem DeFi’a odaklanmak hem de NFT’leri dahil edecek şekilde genişliyor

29 Temmuz 2022 10:07

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:04

İki şirket tarafından Perşembe günü yapılan açıklamaya göre Solana tabanlı veri platformu Step Finance, NFT veri içgörüleri platformu SolanaFloor’u satın aldı ancak satış tutarı hakkında bilgi verilmedi.


Aylık 110 bin aktif kullanıcısı olan Step Finance bir Solana analitik platformu. Mart 2021’de Solana Hackathon’unu kazanan Step, faaliyetlerine SolanaFloor’un müşterisi olarak başladı. Platformunu NFT’lerle çevreleyerek genişletmek isteyen Step’in SolanaFloor satın alımı bu yolda atılacak adımın bir parçası.


CoinDesk’e konuşan Step Finance’ın kurucu ortağı George Harrap, Solana ekosistemine farklı açılardan yaklaşan birçok yeni kullanıcının geldiğini söylüyor.


Harrap, “DeFi hakkında pek bilgisi olmayanlar ya da NFT hakkında pek bilgisi olmayan DeFi insanları da var, dolayısıyla ortaya çıkan sonuç iki tarafı da kapsıyor” diyor.


Solana Hackathon’unu da kazanan SolanaFloor’un halihazırda aylık 23 bin aktif kullanıcısı bulunuyor. Platformun kurucusu Wazza (takma bir ad), Step’e gelecek verilerle Solana ekosistemini çevreleyen verileri geliştireceğini söylüyor.


Wazza, “Step, DeFi için bir yuva sayılır ve bizler de Solana’daki NFT’ler için bir yuva sayılırız. Bu yüzden her şey raylı rayına oturuyor” diyor.


Step Finance geçen yılki açılışından beri istikrarlı bir şekilde büyüyor. Hackathon başarılarının ardından şirket, kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’ın sahip olduğu Alameda Research’ten 2 milyon dolar yatırım toplamıştı.


Solana veri içgörü pazarına giren şirketler sadece Step ve SolanaFloor’dan ibaret değil. Haziran ayında blokzincir analitik şirketi Nansen büyüyen NFT minting hacmi dolayısıyla zincir verilerini takip etmeye başlayacaklarını söylemişti.


Harrap, Step Finance ve SolanaFloor’un NFT’lere mavi çip endeksi eklemeyi planladığını ve böylece Solana ekosistemine dair daha geniş kapsamlı içgörüler elde edebileceklerini söylemişti. Şirket aynı zamanda Solana Floor ve Step’in ekip üyelerini desteklemek adına fonlardan yararlanacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Cameron Thompson

Cameron Thompson, CoinDesk'te bir sosyal medya stajyeridir. Ekonomi ve Bilim ve Teknoloji Çalışmaları alanında uzmanlaştığı Tufts Üniversitesi'nden mezun oldu. Öğrenciyken Tufts Blockchain Club'ın pazarlama direktörlüğünü yaptı. Şu anda elinde az miktarda BTC, ETH, MANA ve COMP tutuyor..

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk