Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

DeFi

ABD Hazinesi, DeFi'ın Yasa Dışı Finansta Kullanımına Dair Görüşünü Yayınlamaya Hazır

Üst düzey bir yetkili, bakanlığın Kuzey Kore’nin fidye yazılımı saldırıları gibi konularda merkeziyetsiz finansın rolünü incelediğini ve bir risk değerlendirmesi yayınlayacağını belirtti.

15 Mart 2023 10:12

Güncellenme: 16 Mart 2023 13:14

Terör Finansmanı ve Mali Suçlardan Sorumlu Bakan Yardımcısı Elizabeth Rosenberg, ABD Hazine Bakanlığı’nın merkeziyetsiz finansın (DeFi) suç amaçlı kullanımını inceleyen bir risk değerlendirmesi yayınlamaya çok yakın olduğunu söyledi.


Rosenberg pazartesi günü Avustralya'nın Sidney şehrinde düzenlenen bir bankacılık etkinliğinde, "Yasadışı aktörler sürekli suç faaliyetlerini ve gelirlerinin aklanmasını gizlemenin etkili yollarını arıyorlar" dedi. "Bu, DeFi hizmetleri ya da sanal varlık ekosisteminin diğer unsurları için bir tehdit oluşturuyor."


Ekibinin “aktif bir şekilde” yakında yayınlanacak olan değerlendirme üzerine çalıştığını belirtti.


Rosenberg, sanal varlıklardaki "hayret verici" büyüme sebebiyle, endüstrinin genellikle "düzenlemeleri ve finansal suçlara uygunluğu sonradan akla gelen bir şey olarak gördüğünü" söyledi. Sanal varlıkların suç amaçlı kullanımının potansiyel zararlarının, Kuzey Kore'nin yasadışı nükleer ve balistik füze programlarını finanse etmek adına "fidye yazılımı saldırıları düzenleyen, yüz milyonlarca dolarlık sanal varlıkları çalan, mikserler ve diğer sanal varlık hizmeti sağlayıcıları aracılığıyla yasadışı elde edilen fonları aklayan" Kuzey Kore'ye bağlı gruplar tarafından ortaya konduğunu söyledi. 


Daha Fazla Oku

    RosenbergdefiRansomware

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jesse Hamilton

Jesse Hamilton, CoinDesk'in Washington merkezli Küresel Politika ve Düzenleme ekibinde yönetici editör yardımcısı. 2022'de CoinDesk'e katılmadan önce, Bloomberg News ve Businessweek'te Wall Street düzenlemelerini de kapsayan on yıldan fazla bir süre çalıştı. Kripto hakkında ne yapılacağına karar vermeye çalışan federal kurumlardakii ilk dedikodular hakkında yazdı. Irak'ta savaş muhabirliği ve gazetelerde polis muhabirliği yaptığı zamanlar da dahil olmak üzere, muhabirlik kariyerinde birçok ulusal ödül kazandı. Jesse, gazetecilik ve tarih okuduğu Western Washington Üniversitesi'nden mezun oldu. Kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk