Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Yazarlar

Kripto Doğası Gereği Özel Olmalı

Consensus 2023’te kripto ve DeFi içerisindeki mahremiyet, şeffaflık ve düzenleme ihtiyaçları konularındaki gerilimler masaya yatırıldı.

29 Haziran 2023 18:18

Güncellenme: 29 Haziran 2023 18:22

Frederick Munawa

Editor

Kripto para dünyasında mahremiyet ve suç bir arada yer alabiliyor. En azından bu dünyanın bir kısmında…


Birçok kişi kendi kimliğini gizlemek ya da açıklamak tercihinin bir özgürlükler meselesi olduğunu düşünse de bu özgürlük kimi zaman suçlular tarafından istismar edilebiliyor. Bu istismarlar arttıkça da devletlerin yapılan işlemleri izlemeye dair istekleri ve talepleri de artıyor ve sonunda olan masum vatandaşların mahremiyet hakkına oluyor. 


Eğer kripto yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun hayal ettiği gibi tamamen anonim bir yapıda işlev görecekse ABD’de 11 Eylül’den sonra geçen yasalarla birlikte ayyuka çıkan izleyici ve müdahale edici rejime de ciddi bir risk oluşturacaktır.


Consensus 2023’te kapalı oturumlardan birindeki bir katılımcı, “kriptonun felsefesi ile mevcut politikalar arasında ciddi bir gerilim ve uyumsuzluk söz konusu” diyordu.


Consensus @Consensus 2023 Raporu’nu indirmek için tıklayınız. 
Daha Fazla Oku

    kriptoBitcoingizlilikMahremiyet

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk