Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Yazarlar

Acala'nın Stabilcoin’i, Hackerların 1,3 Milyar Jeton Çıkarmasının Ardından Yüzde 99 Düştü

Protokoldeki iBTC-aUSD likidite havuzunda meydana gelen bir hata, bilgisayar korsanlarının işini kolaylaştırdı.

15 Ağustos 2022 08:36

Güncellenme: 15 Ağustos 2022 08:42

Cheyenne Ligon

Cheyenne CoinDesk'te haber ekibinin bir üyesidir. genelde kripto düzenlemeleri ve dolandırıcılıklarını araştırır.

Twitter'da Takip Et:

@cheyenneligon

Merkeziyetsiz finans platformu Acala'nın yerel stablecoin'i aUSD, bilgisayar korsanlarının 1,28 milyar jeton basmak için kullanıma yeni alınan likidite havuzundaki bir hatadan faydalanmalarının ardından Pazar günü yüzde 99 düştü.


Acala ekibi, sözkonusu açığı farkeder etmez, zincirde kalan hatalı basılmış aUSD’ye ait transfer işlevini kapatarak devre dışı bıraktı. 


Saldırgana ait olduğu sanılan bir cüzdanda yaklaşık 1,27 milyar dolar bulunuyor.


Zincir üstü dedektifler, 1,28 milyar ABD Doları basarak bu açıktan faydalanan saldırganın bu hatadan yararlanan tek kişi olmadığını, birkaç kullanıcının daha havuzdan binlerce dolarlık DOT çaldığını belirtiyorlar. Acala’nın jetonu, saldırının ardından, joten başına ortalama 1,03 dolardan 0,009 dolara kadar düştü.


Acala'nın darphane (çıkış) hatasıyla nasıl başa çıkacağı veya aUSD stabilcoin’inin eski haline getirilip getirilemeyeceği belirsizliğini koruyor.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Cheyenne CoinDesk'te haber ekibinin bir üyesidir. genelde kripto düzenlemeleri ve dolandırıcılıklarını araştırır.

Twitter'da Takip Et:

@cheyenneligon

Cheyenne CoinDesk'te haber ekibinin bir üyesidir. genelde kripto düzenlemeleri ve dolandırıcılıklarını araştırır.

Twitter'da Takip Et:

@cheyenneligon

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD Nisan Ayı İstihdam Verileri Beklenenin Altında Kaldı, BTC Yükseliyor

4 Mayıs 2024 13:04

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk