Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Yetkililer Uyardı: Harmony Saldırganı 44 Milyon Dolar Değerinde Çalıntı Ether'i Taşıyor

Geliştiriciler, Harmony'nin iki blok zinciri izleme ve analiz firması ile çalıştığını ve FBI ile işbirliği yaptığını söyledi.

28 Haziran 2022 13:04

Güncellenme: 28 Haziran 2022 15:52

Blokzincir verilerine göre, geçen hafta Harmony ağındaki 100 milyon dolarlık ihlalin arkasındaki saldırgan, dün gece kripto para birimlerinde milyonlarca dolar değerinde fon taşımaya başladı.


Geliştiriciler paylaştıkları tweet'te, Harmony olarak hareketin farkında olduklarını ve suçluyu yakalamak için blokzincir analiz firmaları ve FBI ile iş birliği yaptıklarını söyledi. Saldırıya uğrayan "Horizon" köprüsü, kullanıcıların Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Harmony blokzincirleri arasında token, stabilcoin ve NFT gibi varlıkları değiştirmesine izin veriyordu.

Blokzincir verileri, “Horizon Bridge Exploiter” olarak işaretlenen saldırgan cüzdanının son 26 saat içinde değeri 44 milyon doların üzerinde olan 36.000’den fazla ether (ETH) hareket ettiğini gösteriyor.


Salı günü sabah erken saatlerde, istismarcı başka bir cüzdana 18.000 ether daha taşıdı. Bundan sonra, yaklaşık 6.000 ether daha sonra ayrıca “0x89f89d61644c6e606efb25a01210159f102fbd8b” cüzdanına taşındı.Blokzincir verilerine göre, fonlar daha sonra her biri 100 ether’lik gruplar halinde gizlilik takas hizmeti Tornado Cash'e gönderildi. Haber yayımlandığı sırada Tornado Cash'ten 1.4 milyon doların biraz üzerinde değere sahip 1.200'den fazla ether geçmişti.Tornado Cash, bir kaynak ve bir hedef adres arasındaki zincir üstü bağlantıyı keser. Bu, ihlalcilerin ve bilgisayar korsanlarının, yasadışı yollarla kazanılan fonları çekerken adreslerini gizlemelerine olanak tanıyor.


Ana istismarcı cüzdanı, Salı günü Avrupa saatleri itibariyle 49.000'in üzerinde ether tutmaya devam ediyor. (59 milyon dolar’dan fazla) Bu arada, Harmony'nin yerel ONE tokeninin fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %9 düşerek 2 sente geriledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk