Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Yeni ZK Roll-up’ı Zircuit’in Herkese Açık Test Ağı Başlatıldı

Zircuit Summit etkinliği 14 Kasım Salı günü Devconnect'te gerçekleştirilecek.

7 Kasım 2023 14:54

Güncellenme: 10 Kasım 2023 11:49

Sektörün öncü L2 araştırmaları tarafından desteklenen yeni sıfır bilgi (ZK) roll-up’ı Zircuit, bugün itibarıyla halka açık test ağının başlatıldığını duyurdu. EVM uyumlu proje, mevcut Ethereum dApp’lerini ve cüzdanlarını desteklemesinin yanı sıra Ethereum’da yer alan herhangi bir dApp’in minimum değişiklikle Zircuit’te dağıtılmasını sağlıyor. Lansman, 14 Kasım 2023 Salı günü Devconnect’te gerçekleştirilecek bir etkinlik ile yapılacak.


Geliştirici ekip son bir buçuk yıldır roll-up güvenlik araçları ve ölçeklendirme kriptografisi gibi çeşitli araştırma girişimlerine liderlik ediyor. Zircuit’in test ağı ise geliştiriciler için ileri seviyede bir L2 ortamı oluşturmak amacıyla yapılan araştırmaları ve yeni teknolojileri sentezlemeye devam ediyor.


Ağ, sıfır bilgi kanıtı (zero-knowledge) teknolojisinden de yararlanılan hibrit bir altyapı benimsiyor. Böylece daha verimli proof’lar (kanıt) oluşturulurken işlem ücretleri düşüyor ve yeni algoritmaların geliştirilmesiyle işlem hızları artıyor. Bu son teknoloji entegrasyon, geliştiricilerin popüler dApp'leri maliyetli değişikliklere gerek kalmadan Zircuit'e taşımasına olanak tanıyor.


Aynı zamanda Zircuit, geliştiricilerin Ethereum ana ağında piyasaya sürülmeden önce dApp’lerini test edebilmeleri için verimli bir ortam yaratıyor. Ardıştırıcı (sequencer) seviyesinde güvenliğe sahip ağ, geliştiricilerin potansiyel bir hack girişimini önceden tespit edebilmelerine izin veriyor ve kötü amaçlı yazılımları engelliyor.


Zircuit'teki roll-up ve ZK teknolojisinin benzersiz kombinasyonu, son kullanıcılar için de kolaylaştırılmış bir deneyim sağlıyor.


Zircuit L2 ölçeklendirme başkanı Dr. Jan Gorzny: “Roll-up'lar üzerine yaptığımız araştırmalar, yeni nesil roll-up'ların önünü açan bir L2 ölçeklendirme çözümü oluşturmamızı sağladı. Mevcut teknolojiyi daha da ileri götürüyor ve hem geliştiriciler hem de dApp kullanıcıları için kullanımı kolaylaştırıyoruz.”


Daha Fazla Oku

    layer 2zircuitdevconnectsıfır bilgi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk