Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Yeni Ethereum Layer-2 Ağı Blast, Birkaç Saatte 30 Milyon Dolar Çekti

Paradigm ve “eGirl Capital” üyelerine sahip olan Blast, kullanıcıların şubat ayına kadar fon çekmelerine izin vermiyor.

21 Kasım 2023 13:04

Güncellenme: 21 Kasım 2023 13:16

Yatırımcılar, projenin başlatılmasından yalnızca birkaç saat sonra Ethereum’un yeni layer-2 ağı Blast’a 30 milyon doların üzerinde ether (ETH) ve stabilcoin köprüledi.


Bu para akışı, Ethereum gibi layer-1 blok zincirleri üzerinde geliştirilen layer-2 ağları ve protokollerine yönelik talebin yüksek olduğunu kanıtlıyor. 


Tabii burada Blast’ın benzersiz tasarımı da büyük rol oynuyor: Mevduat sahipleri, BLAST puanlarının yanı sıra transfer edilen ether’lerden getiri elde edebiliyor.


Proje ekibinin paylaşımında şu ifadeler yer alıyor: “Blast, ETH staking'e yerel olarak katılıyor ve stake getirisi, L2 kullanıcılarına ve dApp'lerine geri aktarılıyor. Ağı sıfırdan tasarladık, böylece Blast cüzdanınızda 1 ETH varsa bu tutar zamanla 1.04, 1.08 ve 1.12 şeklinde artıyor.”


Ancak kullanıcıların ağdan herhangi bir para çekebilmeleri veya on-chain etkinliklere katılabilmeleri için şubat ayında gerçekleştirilmesi planlanan mainnet lansmanına kadar beklemeleri gerekiyor. BLAST puanları da mayıs ayından itibaren kullanılabilecek.Veriler, köprülenen 19 milyon dolarlık ether'in Lido'da stake edildiğini ve yatırımcıların yıllık yüzde 4'e kadar getiri elde edebileceğini gösteriyor. 


Stabilcoin köprüleyen kullanıcılar Blast’ın otomatik olarak yeniden temellendirilen stabilcoin’i USDB’ye sahip oluyor. USDB’nin getirisi ise MakerDAO’nun on-chain T-Bill protokolünden geliyor.


NFT pazarı Blur’un kurucu ortaklarından @PacmanBlur tarafından yönetilen Blast, Paradigm ve Standard Crypto liderliğindeki finansman turunda 20 milyon doların üzerinde fon toplamıştı.


@PacmanBlur'un Blast'ın Blur ekosisteminin bir uzantısı olduğunu açıklamasının ardından, BLUR fiyatları son 24 saatte yüzde 12 arttı.


Daha Fazla Oku

    blurblastlayer 2Ethereum

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk